Hlohovec zvítězil venku poprvé od šestého kola, naopak Podivín prohrál potřetí v řadě a boj o záchranu si zkomplikoval. „V první půli jsme hráli hodně špatně, pasivně, nebojovali jsme, ustupovali jsme od soupeřů. Navíc jsme hráli bez čtyřech kluků, protože máme v Hlohovci hodky. V kabině jsem trošku musel zvýšit hlas. Hru jsme zjednodušili a trošku snad i využili větru a slunce v zádech. Zkusili jsme rychlé nakopávané balony, které jsme zrovna v pátek trénovali a výjimečně nám to vyšlo," liboval si hlohovecký kouč Antonín Koryčánek.

Podivín nechtěl po dvou venkovních porážkách ponechat nic náhodě a přiblížit se ziskem tří bodů záchraně soutěže. Ve velkém vedru začali domácí aktivněji, přesto se z vedoucí branky radovali hosté z Hlohovce. Po prostřčení Koryčánka na středu hřiště se dostal do zakončení Libor Radkovič, zkusil kličku, lehající gólman Lucký jeho střelu jen ztlumil, ale v cestě míče do sítě už zabránit nedokázal.

Radost z vedení ale vydržela hostům jen dvě minuty. To pronikl zprava do vápna aktivní Milan Šulák a na jeho tvrdé zakončení neměl Drobilič nárok. „Milana jsme vytáhli z béčka, netrénuje, ale chtěli jsme mu dát šanci. Věděli jsme, že celý zápas nevydrží, ale svoje si rozhodně odehrál," pochválil sedmadvacetiletého rychlíka asistent trenéra Podivína Bronislav Krška.

Tlak Slavoje pokračoval. Šemora zakončil své sólo do nohou brankáře, nevyužitá šance ho ale mrzet nemusela. Z následného rohu totiž posadil Očenášek rohový kop na hlavu Martina Martečíka a domácí po zásluze vedli.

Do půle stihli Podivínští trefit ještě tyčku, smolař Šemora pak před prázdnou bránou nastřelil jen bezmocného brankáře padajícího do protipohybu. Celkově domácí vyprodukovali v první půli čtrnáct přímých střel na branku, z nichž většina mohla být klidně gólová. „První poločas byl jednoznačně v našich rukou, se spoustou šancí, které jsme nevyužili. Zřejmě jsme se v poločase uspokojili, když jsme viděli, že soupeř vůbec nestíhal bránit naše rychlé protiútoky. Jenže my jsme nedali góly a soupeř nás později potrestal," láteřil Krška.

Nevyužité šance z první půle musely Podivín opravdu hodně mrzet. Po pěti minutách hry totiž vzal do té doby relativně neškodný Hlohovec itěže zápasu do vlastních rukou. Koryčánek znovu prostrčil balon středem na kapitána Hlohovce Michala Trpišovského a vytáhlý útočník prostřelil brankáře Podivína podruhé.

K nelibosti stovky diváků, kteří dali fotbalu přednost před hokejem, hosté zápas za dalších pět minut dokonce otočili. To bylo pro Hlohovec jako polití živou vodou. Najednou byli pány na hřišti oni. Jakub Trpišovský už se v 60. minutě radoval, jenže zbytečně. Stál v ofsajdu. Zanedlouho už si ale svou pozici pohlídal.

Když gólman Lucký neudržel tvrdou střelu, ta mu vypadla z rukavic, byl mladší z bratrů Trpišovských ve správný čas na správném místě a dorazil balon do sítě. „Srazila nás jak chyba brankáře, pak už jsme se jen utápěli v individuálních akcích. Kupili jsme chyby, nebylo to organizované. Bylo vidět, že vzadu chyběla jistota v podání zraněného Martina Švestky. Sami jsme si situaci zkomplikovali, už jsme mohli být Hlohovci na rozdíl jednoho bodu,ů pokrčil Krška rameny.

Ve zbytku zápasu už se fotbalová krása vytratila, hra se množstvím faulů rozkouskovala. Nutno říct, že k nějakému tlaku za vyrovnáním už se zaskočený Podivín nedostal. Naopak dvě minuty před koncem si na trestňák naskočil ve vápně znovu Michal Trpišovský a zpečetil tak pro Hlohovec velmi cenné vítězství. „Tři body nám určitě pomůžou, tím spíš z venku. Ani si nepamatuju, kdy jsme vyhráli venku naposledy. Vlastně ano, ve Veselí kontumačně," dodal s úsměvem Koryčánek.

Slavoj Podivín – Sokol Hlohovec 2:4 (2:1)

Branky: 14. Šulák, 23. Martečík – 12. Radkovič, 51. Trpišovský M., 66. Trpišovský J., 88. Trpišovský M.. ŽK: 2:5. Diváků: 95. Střely na branku: 18:10 (v poločase 14:3). Rohy: 10:3 (6:1).

Podivín: Lucký – Hollý, Krajča J., Martečík, Šulák (64. Fric M.), Dohnal (K), Krajča E., Šemora (78. Jochman), Stojkovič (83. Fric A.), Derbl, Očenášek

Hlohovec: Drobilič – Málek R., Pixa (32. Michalčík), Málek T., Buriánek, Trpišovský M. (K), Pekárek, Radkovič (89. Dvořák), Koryčánek K., Drozd, Trpišovský J.