Celou páteční noc a sobotní dopoledne propršelo, a tak bylo s otazníkem, v jakém stavu bude hřiště, a zda se utkání vůbec odehraje. Podivínský trávník byl ale v dobrém stavu, navíc s úvodním výkopem přestalo úplně pršet. Chtělo by se říct, že pro domácí, kteří jsou známí ofenzivním fotbalem, to bude komplikace. Slavoj ale ukázal sílu hned po minutě hry, kdy se lehce dostal po pravé straně až k brankové čáře kapitán domácích Martin Švestka a propálil z ostrého úhlu gólmana Vojkovic. „O stav hřiště jsem neměl strach. Máme tu dobré podlouží, takže nebyl důvod nehrát,“ byl si jistý kvalitou trávníku asistent podivínského trenéra Bronislav Krška.

Po obdržené brance se hosté snažili o rychlé srovnání a měli dvě vážné šance, ale ty jim vychytal Létal. Slavoj se vůbec nikam nehnal, dobýval hřiště metr po metru a dostával se k ojedinělým zakončením. To Vojkovice, jakmile se dostali na dostřel podivínské branky, zkoušeli štěstí. Kluzký balon ale podivínský brankář pokaždé zkrotil. Těžký terén nahrával nečekaným podklouznutím nebo minelám, branku to už v první půli nepřineslo.

Po změn stran zvýšili domácí aktivitu, najednou byli všude dříve. Paradoxně to ale byli hosté, kteří se z první střely ve druhém poločase dočkali vyrovnání. Branky dosáhli prakticky ze stejné pozice, jako v úvodu utkání podivínský hráč, tedy křižnou střelou na vzdálenější tyč. To dalo hráčům Podivína nový impuls, aby začali znovu naplno útočit.

Blízko brance byl v 58. minutě Karel Švestka, který patičkou trefil brankáře, následně se dostal k míči Očenášek, ke kterému propadl balon. Ofenzivní domácí hráč ale trefil jen tyč a skryl tvář nevěřícně v dlaních. Další tutovku spálil později znovu Karel Švestka. Ten o centimetry minul branku. „Zápas rozhodly naše nevyužité tutovky. Měli jsme ve druhé půli alespoň tři. Prostě jsme dnes neměli štěstí,“ komentoval střelecké trápení svého týmu Krška. Přílišné ofenzivy Slavoje a více místa v obraně využívali hráči Vojkovic k rychlým brejkům. žádný z nich ale nevyužili, a tak utkání skončilo trošku překvapivě dělbou bodů.

„Je to pro nás ztráta bodů. S postupujícím časem se nám vkrádala na kopačky nervozita, kluci cítí s koncem soutěže čím dál větší tlak. Ví, že první místo je blízko,“ míní Krška. A co kdyby jeho tým opravdu I.A třídu vyhrál a měl možnost hrát kraj? „Pokud bychom si postup vybojovali sportovní cestou, uděláme vše proto, aby se tu příští rok hrál krajský přebor,“ dodal trenér, který Podivín dotáhl před rokem k postupu do I.A třídy.

Slavoj Podivín – SK Vojkovice 1:1 (1:0)

Branky: 1. Švestka M. – 51. Poláček

ŽK: 0–1

Diváků: 175

Sestava Podivína: Létal – Brůček, Čapka K., Kadrnka, Řezáč – Martečík, Čapka A., Šuderla, Očenášek – Švestka M. ©, Švestka K.