Hosté se pokojili s bodem, ale ani ten nakonec neodvezli. Vítěznou branku vstřelil čtyři minuty před koncem znovu Očenášek a rozjásal stovku diváků.

Zápas byl dramatický až do samého závěru. „Já jsem byl na infarkt. Nakonec to ale vyšlo. Na to, že máme tolik zraněných hráčů, jsme podali skvělý výkon. Sudí pustil velmi tvrdé zákroky a já jsem musel po dvou faulech na Dohnala brzy střídat. A to je pro nás zásah, lavičku nemáme tak kvalitní. Lépe jsme se ale srovnali s vedrem, soupeř v něm úplně odešel. Škoda, že jsme rozhodli až tak pozdě," hodnotil vítězný zápas trenér Podivína Karel Švestka.

Los posledních dvou zápasů byl v boji o záchranu proti Slavoji. Hostil první celek, poslední kolo zajíždí na trávník druhého. Žarošice sice přijely do Podivína oslabené o několik hráčů základu, přesto byly první čtvrthodinu aktivnějším týmem a dostaly se v 15. minutě do vedení. Strmiska mezi obránci domácích nevěděl co s balonem, a tak vystřelil a trefil se přesně k tyči, mimo dosah Solaříka.

Od té doby už ale na trávníku hráči Žarošic svým trenérům žádnou radost neudělali a vůbec nepřipomínali lídra tabulky. Velice tvrdý a nervózní zápas byl oboustranně plný faulů, šarvátek a diskuzí s diváky i sudími. Obrat načal po půl hodině hry Očenášek, který dotlačil Fricovi střelu přes obránce do sítě.

Domácí rázem ožili a brankář Žarošic měl plné roce práce. Jenže Podivín se v zakončení trápil. Do přestávky spálil ještě tři vyložené šance. Nejblíže druhé brance byl domácí Adam Fric, který z malého vápna vysoko překopl prázdnou bránu. „V každém zápase si vytvoříme spoustu dobrých příležitostí. Jen je proměňovat. Neměli bychom takové problémy. Bohužel, hráči kopou na nezvyklých postech, máme velmi úzký kádr a většina našich zranění je dlouhodobějších. Už bychom potřebovali přestávku, abychom se dali dohromady," posteskl si podivínský trenér.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Ve velkém dusnu z trávníku nezmizela ani nervozita, ani podivínské trápení v koncovce. Na druhé straně byl prakticky Solařík bez práce, Žarošice se spokojily s remízou a jen bezcílně nakopávaly balony dopředu. Pasivita se jim později vymstila, Podivínu totiž bod nestačil.

Ještě předtím byl mladík Fric znovu v tutové šanci, tentokrát ale pálil v dobré pozici vedle. Pak Slavoj promarnil přečíslení tři na dva. Dobývání hostující brány a střelecká převaha však nakonec své ovoce přinesla. V 86. minutě kopal Očenášek zprava trestný kop a tvrdou střelou překvapil brankáře Žarošic na bližší tyči.

Po zápase si domácí zaslouženě užili potlesku diváků a rozloučili se s nimi výhrou. „Úkol daný mi v zimě jsem splnil, soutěž jsem zachránil. Ale co bude dál, to netuším. Nevím, kdo zůstane, jestli někdo neskončí. Ještě jsme o tom nejednali. Na trénink mi ale chodí šest hráčů, úrovní tréninků jsem musel jít hodně dolů. Zanedbala se tu před nějakými pěti lety práce s mládeží a teď nemáme kde brát mladé kvalitní fotbalisty," vznesl nepříjemné otázky na závěr Švestka.

I.B třída: Podivín – Žarošice 2:1 (1:1)

Branky: 31. a 86. Očenášek – 15. Strmiska. ŽK: 2:4. Diváků: 110. Střely na bránu: 13:7 (v půli 7:5). Rohy: 4:1 (1:1).

Podivín: Solařík – Krajča J., Fric A., Švestka (K), Šemora – Dohnal (28. Hollý), Kadrnka (85. Pešl M.), Derbl, Očenášek – Šulák (75. Fric M.), Martečík.

Žarošice: Chromý Jiří – Poláček, Vrána (K), Žárovský, Strmiska, Sněhota, Maroši, Chromý Jakub (55. Frýbort, 59. Vágner), Jankuj, Přikryl (83. Martinásek), Konečný.