Již předzápasová pohodová atmosféra naznačila, že se slavnostní zápas musí povést.

Pohledný fotbal, šest branek, řada dalších nevyužitých příležitostí, jedna neproměněná penalta a téměř čtyři stovky spokojených diváků.

Co víc si mohli domácí činovníci přát? Snad jen lepší úvod. Po čestném výkopu, který provedl bývalý hráč a funkcionář Blatnice Vojtěch Válek, totiž jako první udeřili hosté. Po rohovém kopu a hlavičce Karla Švestky usměrnil míč za záda bezmocného Chvojky nefotbalovým způsobem Martin Švestka.

Následně mohl vyrovnat Jílek, ale jeho pokus gólman Vidlák vyrazil na roh. Vyrovnání se domácí dočkali ve 12. minutě. Přízemní centr Davida Vaňka usměrnil za záda vlastního brankáře hostující stoper Karel Čapka.

Diváky jistě potěšil i hezký pokus Martečíka. Na druhé straně selhal ve vyložené šanci Jílek. Do vedení poslal Blatnici Schmeister, který elegantně patou usměrnil střelu Malůše. „Dokázali jsme každou chybu hostí potrestat, a to rozhodlo,“ uvedl Chvojka.

Domácí byli v koncovce nesmírně produktivní. Třetí gól přidal krátce před odchodem do kabin Vaněk.

„Jsem maximálně spokojený. Doma jsme všechny zápasy vyhráli. Poslední domácí výhra, navíc při otevření trávníku, to se cení dvojnásob,“ řekl po zápase domácí lodivod Václav Chvojka.

Atraktivní fotbal pokračoval i po změně stran. Zvýšit mohl Jílek, ale jeho lob skončil těsně vedle. Na druhé straně mohl po faulu brankáře Chvojky snížit Martečík. Domácí gólman své předchozí zaváhání napravil a penaltu kryl.

„Syna jsem nechválil, protože jsem mu řekl, když si ji zaviníš, tak ji musíš i chytit. Kdyby hosté dokázali vstřelit kontaktní gól, tak by bylo velmi zle. Podivín má totiž velmi kvalitní útočníky,“ mínil Chvojka.

Ofenzivní snažení obou mužstev pokračovalo i nadále. Střela Martina Švestky mířila vedle, stejně si vedl i Vaněk. Střela Malůše skončila na břevně.

Rozhodující okamžik přišel deset minut před koncem. Aktivní Cícha okradl o míč Brůčka, našel Schmeistra, a ten překonal náhradníka Létala. „Máme vyrovnané gólmany, a tak je zkoušíme,“ vysvětlil důvod poločasové výměny hostující trenér Bronislav Krška.

V závěru vyrovnaného zápasu stačili hosté snížit. Domácí Chvojka nejprve vychytal Štefana, ale míč se dostal k volnému Karlu Švestkovi, který snížil na konečných 2:4.

„Zápas byl celkem solidní. Celé utkání jsme měli převahu, ale výsledek je pro nás hodně krutý. Zápas ovlivnil i rozhodčí. Druhý gól padl po rohového kopu, místo kterého se měl házet aut. Třetímu gólu zase předcházel faul na našeho stopera, který byl držen za dres. Pak jsme ještě neproměnili penaltu, a to byl náš definitivní konec,“ sdělil Krška.

Vítězná domácí série tak bude pokračovat i v další sezoně. „Bzenec se loni zachránil a do roka postupuje. My bychom se určitě chtěli v příští sezoně s posíleným týmem držet v klidném středu tabulky,“ uzavřel debatu Chvojka.

FK SaZ Blatnice – Slavoj Podivín 4:2 (3:1)
Branky: 12. a 41. David Vaněk, 35. a 81. Schmeister – 6. Martin Švestka, 89. Karel Švestka
Rozhodčí: Petrucha – Štipčák, Jonáš
Žluté karty: Schmeister, Štefánek, Chvojka, Cileček – K. Švestka, A. Čapka
Diváci: 350
Blatnice: Chvojka – Štefánek, Cileček, Vyskočil, Mikeska – T. Malůš, Schmeister, Hozák (53. Roman), J. Cícha – D. Vaněk (83. Ondroušek), Jílek (68. K. Vaněk)
Podivín: Vidlář (46. Létal) – Brůček, K. Čapka, Hakala, Kadrnka – Dohnal (67. Štefan), A. Čapka, Šuderla, Martečík – M. Švestka, K. Švestka