V sobotu si fanoušci fotbalu mohou zajít hned na tři zápasy a všechny by měly být velmi zajímavé.

V krajském přeboru přivítá letošní příjemné překvapení, tým Podluží, soupeř z nejtěžších. Do Hrušek přijedou první Rosice.

Domácí tým čeká nesnadný zápas. Rosický Slovan bojuje o postup do divize a v závodech s Tasovicemi, které mají stejně bodů, určitě nebude chtít ztrácet body ani na soupeřově hřišti.

O důležité body o záchranu půjde na stadionu v Poštorné. Břeclavské béčko tam přivítá dalšího konkurenta z chvostu tabulky – Šlapanice.

Domácí mladíci se uplynulý víkend potěšili výhrou ve Veselí a alespoň o kousek se vzdálili vodám zaručujícím sestup. Potvrdit své kvality musí doma proti soupeři, která naposledy dostal „pětku“ s rezervou Šardic.

Tradičně vyhecovaný bývá zápas mezi Podivínema a Agrem Milotice, který je také na programu. Sobotní duel o to více, že jde o souboj třetího s pátým v I. B třídě.

Také neděle nabízí celou řadu vzrušujících soubojů.

Nejzajímavější zřejmě bude sledovat, jak si domácí velkopavlovický Slavoj poradí se suverénem I. A třídy, mladíky ze Šardic.

Oba soupeři se v minulém kole rozstříleli, shodně nastříleli po pěti brankách. Nutno ovšem dodat, že soupeřem Slavoje byly beznadějně poslední Dubňany.

Mužstva z první poloviny tabulky se utkají i ve Tvrdonicích. Domácí si hoví na pěkném třetím místě, jejich soupeř z Bučovic na sedmém místě.

Tři nedělní zápasy chystá také další kolo nejnižší krajní soutěže.

Kromě šlágru Bořetice – Bzenec, o kterém píšeme na vrchní části strany, je nejzajímavějším duelem utkání vedoucího mužstva tabulky z Lednice. To na domácím hřišti přivítá soupeře z Blatnice.

Ta se musí snažit zabodovat i na hřišti jednoznačného favorita, protože devatenáct bodů, které do této doby nasbírala, jistotu záchrany rozhodně nezaručuje.

Ve svém azylu na hřišti v Ladné se znovu představí „nový“ Tatran Poštorná. Spolu s ním vyběhnou na trávník i fotbalisté Velkých Bílovic.

Doufejme, že nepůjde o souboj hluchého se slepým. Oba týmy se dlouhodobě až neuvěřitelně trápí.

Domácí za celou sezonu disponují pouze dvěma body, hosté jich mají sice mnohem více, naposledy však oslavili vítězství v „památném“ zápase v sedmém kole na půdě Bořetic.

Jako domácí mužstvo je tento víkend uveden i Mikulov, své utkání krajského přeboru však hraje na půdě soupeře z Ratíškovic.