Celý tým si jistě dobře uvědomoval, jak důležitým zápasem je středeční předehrávka 30. kola nejvyšší krajské soutěže. De facto se hrálo o šest bodů.

Zápas zvládli jasně lépe hostující fotbalisté, kteří využili tradiční zbraně svého týmu z posledních týdnů – brzké vedení.

Už po dvanácti minutách si domácí srazili míč do vlastní branky a odstartovali radost hostů. Jejich tříbodový sen dostal reálnější obrysy po trefě Vaculíka z 66. minuty. Pro zimní posilu to znamenalo prodloužení střelecké formy na čtvrtý zápas v řadě.

Více branek už diváci neviděli, všechny body uzmuli fotbalisté Podluží. Celkově jich mají už osmadvacet a to jim zatím stačí na jedenácté místo. V tabulce jara jim patří dokonce pátá příčka. Svého soupeře poslali na patnácté, předposlední místo tabulky soutěže.

Vyhráno ale v Lanžhotě ještě nemají. Až na Ratíškovice má všech pět týmů minimálně o jeden zápas méně. Ze zbylých čtyř zápasů potřebují Podlužané vytěžit ještě něco málo bodů. Proti svým soupeřům to ale nebudou mít jednoduché.

Nejprve jedou do Brna na zápas s Bohunicemi. Potom hostí brněnskou Spartu. Jisté body by měli získat s beznadějně posledním a dnes již jistě sestupujícím Kyjovem. V posledním utkání se pro změnu utkají se zatím vedoucím Rájcem.