Milotice – Podluží 5:0 (0:0)

Nečekaný debakl se odehrál v Miloticích. Na hřiště týmů I.B třídy přijelo Podluží hrající krajský přebor a odjíždělo hodně zklamané.

Trenér Jirava si takto generálku na úvodní soutěžní zápas s židenickou Čafkou určitrě nepředstavoval. Zápas ukázal, že jeho svěřenci mají rezervy především ve fyzické kondici.

Do poločasu drželi s domácími krok, i skóre zůstalo neměnnné. V tropickém horku však hostům postupem času začaly odcházet síly a postupně si nechali nastřílet hrozivých pět branek.

Za domácí se trefili Hofr, Šifel, Filip Kundrata, Budík a Lamáček. Optimistická zpráva to pro mladý tým Podluží není.

Bavory – Tvrdonice 2:0

Druhému účastníkovi krajského přeboru z Břeclavska se vedlo mnohem líp. Bavory na domácím hřišti přivítaly poměrně silné Tvrdonice. Proti houževnatému soupeři se prosadily dvakrát. O branky se postaral kapitán mužstva Kamil Novotný a nová posila, futsalista brněnského Helasu Jan Dornay.

Rakvice – Mikulov 0:3 (0:2)

Jednoznačným výsledkem, který byl odrazem dění na hřišti, skončil duel mezi nedávno sestoupivším Mikulovem a nováčkem I. B třídy Rakvicemi.

Po počáteční nervozitě se favorizovaní hosté uklidnili a díky Čechově přesné trefě se dostali do vedení. V závěru poločasu zvýšil na 2:0 Valenta. Nejhezčí okamžik přišel v 67. minutě, kdy Žárský obešel tři obránce, položil si brankáře a dal výsledku konečnou podobu.

Rajhrad – Novosedly 1:3 (0:1)

Na hřiště svého soupeře z I. A třídy přijeli fotbalisté Novosedel a z Rajhradu si vezou postupovou radost. Už po poločase vedli o jednu branku, ve druhé pětačtyřicetiminutovce si postup pojistili dalšími dvěma přesnými trefami. O góly se postaral Sýkora a dvakrát Šebesta.