Velká sláva bude v sobotu v 16:30 v Novosedlích. Poprvé se místní fotbalisté budou snažit o body v nejvyšší krajské soutěži. Coby nováček vyzvou na svém hřišti další postoupivší tým z minulé sezony, silný Vracov. V A skupině I. B třídy se o víkendu nepředstaví žádný ze dvou účastníků. Podivín jede do Rajhradu, mikulovská Pálava s celou plejádou posil i novým trenérem poměří síly se Šlapanicemi až ve středu 18. srpna.

V pořádně nabité B skupině prostřední krajské soutěže je výběr lepší. Jednoho z favoritů na čelní příčky uvidí hodové Velké Pavlovice. V neděli dopoledne v 10:15 přijedou vinaři z Mutěnic. Derby uvidí v neděli odpoledne hřiště v Kosticích. Poměřit síly přijede juniorka třetiligové Břeclavi. Ta bude pravděpodobně notně posílena hráči z kádru A mužstva, jelikož to hraje v sobotu.

Zápas rivalů, který by měl být ještě napínavější a atraktivnější, uvidí diváci ve Tvrdonicích. Tam se ukáže další ze silných mužstev soutěže – Bořetice. Tito soupeři se nedávno utkali v krajském poháru – úspěšnější byli Bořetičtí. Zajímavá prověrka čeká na fotbalisty Lanžhota. Ty čeká zatraceně horká půda hlavního favorita soutěže. Kyjov, v jehož dresu hraje několik bývalých ligových fotbalistů, se chce ihned vrátit do krajského přeboru.

V nejnižší krajské soutěži I. B třídě se letos bude pohybovat pětice regionálních týmů. Dva z nich se střetnou ve vzájemném zápasu. A mohlo by to být zajímavé derby. Velké Bílovice se po roce stráveném v okresním přeboru představí opět na krajských trávnících a to hned v nedaleké Lednici.

Další nováček soutěže Hustopeče zamíří na hřiště doma nevyzpytatelného Kněždubu. Rezerva Lanžhota, která nebude chtít hrát v soutěži druhé housle, odehraje svůj zápas také venku, na horké půdě v Dubňanech.