„Zápas se vyvíjel dobře, ale pokud si naši hráči myslí, že vedou 1:0 a nic se nemůže stát, jsou na omylu. Vyškov jsme do pořádných šancí vůbec nepouštěli, měli jen dvě střely na branku a dali dva góly. Jenže po našich chybách a nedůslednosti v obraně. Takto se hrát nedá. Tím spíš, že nejenže nedáme branku, ale my ani v jasné šanci netrefujeme bránu," tvrdil rozhořčený trenér domácího MSK Karel Bečka.

Před velmi slušnou návštěvou více než dvou set diváků se Břeclavané prezentovali mírnou územní převahou, kterou brzy zužitkovali. Vyústila totiž v úvodní branku Michala Kuglera, který v osmnácté minutě využil zaváhání stopera Vyškova s brankářem a snadno doklepl míč do sítě. Oba týmy zkoušely vysoké nakopávané míče, které ale dlouho nepřinášely nic zajímavého pro oko diváka.

Vyškov, který do sedmatřicáté minuty nevyprodukoval jedinou přímou střelu na Prokopovu branku, přesto odcházel do kabin mnohem spokojenější. Přestal mít přehnaný respekt a útočník Josef Čtvrtníček totiž začal své galapředstavení. Nejprve napálil prudkou ranou břevno, ale za pár sekund už ho našel centr Urbančoka a čtyřiadvacetiletý útočník bez problémů vyrovnal.

„Začali jsme hrát s velkým respektem, mělo to znaky prvního zápasu ve vyšší soutěži. Pak jsme se ale osmělili, povedlo se nám brzké střídání, které oživilo ofenzivu. Čtvrtníček pak předvedl excelentní výkon. Byl vždy tam, kde měl být," poznamenal spokojený trenér Vyškova Milan Machálek.

Vedení pak mohl vrátit MSK Brazilec Lucas Carvalho, ale z jasné pozice bránu vysoko přestřelil. A přišel trest. Vyškovští útočníci těsně před půlí zcela vyšachovali obranu Břeclavi a Čtvrtníček zakončoval do prázdné branky.

Pokud chtěli domácí něco udělat s nepříznivým stavem, museli skousnout v sedmačtyřicáté minutě další hořkou pilulku. Urbančukovu bombu totiž Prokop neudržel v rukavicích a dorážející Čtvrtníček slavil zasloužený hattrick. Nováček třetí ligy se tak uvedl na Slovanu třemi rychlými brankami ze čtyř přímých střel.

„Bohužel nás nepodržel ani brankář. Co už má víc chytit, než balon, který jde přímo na něj," řekl Bečka.

Ten pak poslal na hřiště ještě třetího útočníka Horvátha a později i Tetura. Ani to ale nepomohlo, po rohu Vyškova se dostal míč znovu na nohu snipera Čtvrtníčka, který v pohodě skóroval počtvrté. Hosté si už pak mohli dovolit i mírnou korekci skóre. Znovu totiž chyboval gólman Vyškova Kollár, přímák vyrazil jen před sebe a Ivan Dvořák bez problémů dorazil míč do sítě.

Tím začala zběsilá stíhací jízda domácích, hlavně aktivní Horváth zaměstnával obranu Vyškova. Jenže snaha vsítit branku vyšla naprázdno. Naopak Prokop musel ještě tři minuty před koncem lovit míč ze své sítě popáté. Tentokrát se ke druhé dorážce dostal střídající Lička, jenž na hřišti nahradil právě faulovaného kanonýra Čtvrtníčka.

„V příštím zápase se rozhodně dají očekávat změny v sestavě. Podívám se na video, zápas si rozebereme a podle toho se rozhodnu. Takto se o místo v základu nebojuje," dodal Bečka.

MSK Břeclav – MFK Vyškov 2:5 (1:2)

Branky: 18. Kugler, 60. Dvořák – 37., 45., 46. a 57. Čtvrtníček, 87. Lička.

ŽK: Kugler, Horváth – Novotný F.

Diváků: 225.

Střely na branku: 9:8 (v půli 4:3).

Rohy: 3:1.

Rozhodčí: Kubica – Horák, Mrázek.

MSK Břeclav: Prokop – Dobšíček, Dvořák, Zezula, Šenk (54. Horváth) – Carvalho (57. Tcybrov), Simandl (K), Paděra, Smirnov (82. Tetur) – Kunc, Kugler.

MFK Vyškov: Kollár – Lahodný, Hodinář (K), Studený (66. Vrána), Urbančok, Holub, Koláček, Žoček, Kucharčuk (33. Novotný F.), Novotný V., Čtvrtníček (72. Lička).