Útočník Lanžhota Vladimír Malár zářil v české nejvyšší lize a pro Břeclavský deník nyní vypráví o dojmech z krajské soutěže, do které se dostal před zahájením podzimní části. „Přiznám se, že jsem čekal o něco vyšší kvalitu. Trochu mě překvapil velký náskok Mutěnic, které jsou první v tabulce. Sympatické výkony podává také béčko Břeclavi,“ říká Malár.

V dresu Lanžhota by měl hrát i na jaře. A dočká se tak řady těžkých zápasů, v nichž místo techniky rozhodne bojovnost. „Éra technických fotbalistů už je asi nenávratně pryč. Teď je trend v bojovném duchu. Soutěž je každopádně hodně vyrovnaná. Krása v ní ale ustupuje dřině,“ nabízí Malár pohled na krajskou ligu.

Výjimkou by mohly být Mutěnice, kde válí střelec Koštuřík, stoper Němčický nebo záložník Válek. „Jde o hráče s ligovými zkušenostmi. Okolo starší osy mají spoustu mladších kluků, takže hrají dobrý fotbal. Myslím si, že by měli postoupit o úroveň výš,“ tvrdí zkušený útočník.

Domnívá se, že Mutěnice soutěž vyhrají a nic na tom nezmohou snahy druhé Břeclavi. Tu se naopak bude Malár v Lanžhotě dohnat a druhou příčku urvat pro příhraniční město.

„Na začátku sezony jsme měly ambice být do pátého místa. To plníme. Předpokládám, že Mutěnice náskok nepustí. Na jaře půjde hlavně o boj o druhou příčku, čehož bychom se rádi zúčastnili,“ uzavírá Malár.

Do Lanžhota se přesunul po angažmá v rakouském Hohenau, kde se nedomluvil s vedením klubu na pokračování. Hráčská práva na něj vlastní jihomoravský celek.

Speciál o fotbalové 1.A třídě čtěte ve středečním vydání Břeclavského deníku.