K zápasu nominoval celkem šestnáct hráčů. „Nejsem zastánce toho, aby v každém poločase nastoupila jiná sestava. Kluci, se kterými počítáme do prvního mužstva, mají dostat šanci celý zápas, aby se dostatečně projevili,“ vysvětlil Smrček.

Před startem zimní přípravy se k týmu připojil záložník Stanislav Lapin, který břeclavský dres oblékal už před rokem. Do utkání zasáhl i útočník Jan Gerlinger, který na podzim hájil barvy Vojkovic v krajském přeboru. „Vrátil se taky Kuba Dobšíček z Rakouska a zkoušeli jsme Ondru Osičku z dorostu. Dále máme na testech kluky ze Slovenska. Neustále jednáme a uvidíme, co se povede,“ přiblížil jihomoravský stratég.

Mezi tři tyče se v sobotním klání postavil odchovanec fotbalového MFK David Fibingr, který na podzim nastupoval v I. A třídě za Lednici. „Chtěli jsme zvýšit konkurenci v bráně, takže jsme Davida přivedli zpět.

Naopak jsem měl obavy, že přes zimu odejde Matěj Kriston, který je velmi talentovaný a může se v budoucnu vypracovat v klíčového hráče. Nakonec ale zůstane,“ ulevilo se Smrčkovi, který rád sází na vlastní odchovance.

Proti slovenskému soupeři ze čtvrté ligy se dvakrát gólově prosadil aktuálně nejproduktivnější hráč Břeclavských Petr Musil. Po jedné brance přidaly posily Lapin s Gerlingerem. „Holíč se prezentovala typickými charakteristikami slovenského týmu. Její hráči byli velmi temperamentní, bojovní a skoro každý zákrok komentovali. Na kluky jsem apeloval, ať nedochází ke slovním přestřelkám nebo oplácení, které může vyústit ve zranění. Zvládli to velice dobře a nenechali se vyprovokovat,“ těšilo břeclavského kouče.

BEZ SOUSTŘEDĚNÍ

Jeho svěřenci se v přípravě utkají ještě s pěti soupeři. „Příští sobotu jsme měli hrát taky, ale vypadl nám soupeř. Místo toho tedy sehrajeme od dvou hodin modelové utkání prvního týmu proti rezervě doplněné o dorostence. Soustředění vynecháme. V Břeclavi máme velmi dobré tréninkové podmínky. Umělou trávu, posilovnu i zázemí pro regeneraci. Zbytečně bychom tedy vyhazovali peníze,“ dodal Smrček.