Nádherná divácká kulisa viděla rozhodující branku Břeclavi až v poslední minutě. Domácím ani dobrý výkon nestačil k přímému postupu.

Vracovský fotbalový areál navštívilo přes pět stovek diváků, kteří viděli poněkud zestárlou juniorku Břeclavi (tři hráči prvního týmu, zbytek širší kádr áčka). „Psali, že Břeclav B, přitom přivezli áčko,“ tvrdil domácí fanoušek. Jeho slova však mírnil přihlížející vlkošský útočník: „Břeclav hraje s tím, s čím proti nám. Navíc mají jen gólmana a jednoho hráče.“

Domácí potřebovali k postupu vyhrát, tak vstoupili do utkání jako uragán. Již ve 45. sekundě se radovali po hlavičce Příkazského z vedoucí branky. „Upozorňoval jsem kluky na dlouhé auty, přesto to podcenili a dostali jsme gól,“ kroutil hlavou břeclavský kouč Ivan Dvořák.

Po úvodní čtvrthodině převzali iniciativu hosté a začali přehrávat vracovskou záložní řadu. Z toho vyplynulo několik slibných šancí. Ty však končily na velice dobře chytajícím Zálešákovi.

Po přestávce začal čas rychleji utíkat hostům, jejich nervozita nabízela gólové možnosti Vracovu. Domácí fotbalisty navíc povzbudil z lavičky i brněnský gólman Martin Lejsal. Šance Vracovských však skončily buď vedle břeclavské branky, nebo střelce vychytal Galla. „Opravdu jsem trnul. Hráli jsme vabank, hrozilo to brejkama,“ říká Dvořák.

Rozhodnutí tak padlo až 89. minutě, kdy poslal do I. A třídy Břeclav Machala. Část domácích příznivců se domáhala odpískání ofsajdu a druzí tvrdili: „Pokud byl, tak maximálně půlmetrový.“ Ti první však nemohli rozhodčímu Peřinkovi přijít na jméno. „Byl to vyložený ofsajd. Našeho hráče přeskočil balon, pak si to dal soupeř do ofsajdu a padl z toho gól. Opět nás podrazil pomezní,“ míní domácí kapitán Jiří Kudlík.

Ať to byl, či nebyl ofsajd, do I.A třídy postupuje Břeclav B. „Dnes vyvrcholila soutěž, bylo to opravdové finále. Pěkný zápas až do poslední minuty se šťastným koncem pro nás. Jak vítězství, tak postup by si zasloužily oba dva mančafty,“ přiznal kouč břeclavské rezervy Ivan Dvořák.

„Jsem spokojený s výkonem mojich kluků, akorát mě mrzí, že kdybychom alespoň nějakou z těch tří tutových šancí proměnili, tak bychom v I.A byli. Klukům nemůžu nic vytknout, hráli výborně. Je to smůla, prostě se to stává. To je sport,“ dodal vracovský trenér Karel Lejsal.

Na souboj o postup do I.A třídy přišlo přes půl tisícovky diváků, což je nejvyšší návštěva v soutěži. „Chci poděkovat fanouškům z Vracova a okolí, kteří nás přišli podpořit. Vytvořili výbornou atmosféru,“ smekl vracovský kapitán.

Do I. A třídy postupuje Břeclav B. V kuloárech se spekuluje také o nepřihlášení Mokré do I.A třídy, čehož by rád využil Vracov.

Jak šly minuty

1. – 1:0. Domácí posílá do vedení hlavou Příkazský.
15. Kvůli svalovému zranění odstupuje ze hry vracovský útočník Ňorek. Nastupuje mladík Loprais.
20. První velká šance hostů. Hlavička jednoho z útočících hráčů však brankou neskončila.
28. Do nebezpečné akce se dostal břeclavský Kuba. Zálešák předvedl první ze svých skvělých zákroků.
40. Zakončuje hostující útočník Ivančic, Zálešák opět jeho pokus kryje.
45. Své kvality předvedl Kuba, který se prokličkoval přes několik vracovských hráčů, ale na Zálešáka nevyzrál.
52. Po Lejsalově vyráží Vybíralovu hlavičku nad břeclavskou branku Galla.
60. Loprais poslal do brejku Příkazského, Galla ve spolupráci s Křížem si dokázali s domácím útokem poradit.
62. Asi největší šance domácích. Pas z levé strany podběhl břeclavský obránce a Kudlík hlavičkuje sám před Gallou těsně vedle branky hostů.
71. Po Kotáskově rohovém kopu hlavičkuje nad Gallovu branku Lejsal.
77. Ivančic se dostal před Zálešák, ten však reflexivně vyrazil jeho střelu nohama.
78. Gólová hlavička V. Tresingera končí těsně vedle Zálešákovy brány.
89. 1:1. Břeclavští protlačili míč až k neobsazenému Machalovi, který překonává Zálešáka.
90+4. Konec utkání. Hostující hráči tvoří radující se kruh a začínají slavit postup do I.A třídy. Domácí klesají smutně na trávník, přes jarní neporazitelnost se jim postoupit nepodařilo.