„Prohra ve Frýdku-Místku nás zdravě nakopla, navíc jsme věděli, že sem Sigma přijede s posilami. Kluci se díky tomu zdravě nabudili. Hráli jsme výborně v obraně, nechávali jsme hrát soupeře na jeho polovině a čekali jsme zatažení a připravení k brejkům," potěšil výborný výkon trenéra MSK Milana Valachoviče.

Oba týmy měli před zápasem stejný počet bodů, ale Břeclavanům chyběl nemocný středopolař Cupák. Toho se však podařilo pro toto utkání bez větších problémů nahradit Filipem. Přesto hráli domácí ze začátku hodně opatrně a očekávali, co soupeř vymyslí. V první čtvrthodině se domácí vůbec nedostali k olomoucké brance. Nejlepší střelec české první ligy z roku 2004 Heinz se usadil ve středu zálohy a rozděloval míče rozvážně svým spoluhráčům. Hosté si i díky němu vytvořili i dvě dobré šance ke vstřelení branky, ale ani jednou nemířili přesně.

Byli to ale domácí, kdo se dostal jako první do vedení. Nejlepší střelec letošního ročníku MSFL Jaroslav Navrátil utekl obraně Sigmy a zastavil ho až nedovoleně brankář Šustr. Za stažení viděl jen žlutou kartu a kopala se penalta. K té se postavil Jaroslav Málek a s pomocí tyče dostal míč za olomouckého gólmana.

„Opticky to mohlo vypadat, že měl soupeř víc ze hry, ale bylo to hlavně stylem naší hry. Vyšly nám dva brejky, z toho jeden Navrátil přetavil v penaltu. Po ní jsme se uklidnili," hodnotil první půli domácí funkcionář.

Olomouckým hráčům nepomohla ani dvě brzká střídání. Naopak. V 57. minutě se rohový kop MSK odrazil k volnému Pavlu Simandlovi, který z hranice šestnáctky uklidil míč za Šustra podruhé. O deset minut později mohlo být o bodech zcela jasno. Šilinger šel sám na gólmana, tentokrát ho však Šustr vychytal. Přesto zůstaly tři body v Břeclavi. Díky tomu se Valachovičův tým posunul mezi první čtveřici týmů.

„Výhra mohla být ještě vyšší, ale Navrátil ani Šilinger své šance nevyužili. Proti Sigmě mě ale těší i to, že jsme hráli zodpovědně zezadu a že jsme proti ofenzivně laděnému soupeři nedostali branku," dodal Valachovič.

Hostující trenér Jiří Derco nemohl být s výkony hráčů spokojený. „Tentokrát to nebylo dobré, chvílemi to byla katastrofa. Někteří hráči by si měli sáhnout do svědomí, protože takovým způsobem to nejde. Nepřiblížili jsme se k dobré kolektivní hře z předchozích kol, jsem hodně naštvaný," řekl po zápase Derco.

MSK Břeclav – SK Sigma Olomouc B 2:0 (1:0)

Branky: 26. Málek (p.), 57. Simandl

MSK Břeclav: Prokop – Krejčí, Lysoněk, Michal, Levčík – Navrátil, Málek, Simandl (K), Filip, Šilinger – Sasín. Střídali Nevídal, Matůškovič a Wagner Silva

SK Sigma Olomouc B: Šustr – Vavřík (70. Ješko), Golban, Soušek, Machalický (K) (42. Hladík) – Hála, Nešický, Habusta, Heinz, Tomeček (52. Ševčík) – Rolinc