Na tři stovky diváků mohli vidět v podání domácích útočný fotbal, odcházeli však zklamáni, jelikož se ukázalo, jak je fotbal nevyzpytatelný. Po jedné z mála standardek Kostic si totiž domácí hlavou srazili míč do vlastní branky a odešli tak poraženi nejtěsnějším rozdílem.

Lanžhot od počátku dokazoval, kdo je na hřišti pánem. Od prvních minut si vytviřil tlak, na jehož konci však bylo vždy zakončení do hostujícího brankáře Osičky nebo mimo tři tyče jeho brány.

Kostice si sami nijak výrazné šance nevypracovávaly, ale aktivním napadáním nutili obránce Lanžhota k častým chybám. Příkladem toho byly dvě nešťastné malé domů domácímu brankáři, které zachytili hostující útočníci, ale ani oni neměli potřebný klid k zakončení a nabízenými šancemi pohrdli.

Tempu utkání po přestávce nepřispělo ani kouskování hry, hlavní i pomezní rozhodčí byli neustále v permanenci. Hlavně domácí nemohli přijít na jméno pomeznímu rozhodčímu, jenž několikrát zastavil slibně se rozbíhající útočné akce domácích. Nutno dodat, že většinou posoudil situace správně.

Tahounem ofenzivy Lanžhota byl ve druhé půli břeclavský odchovanec Radim Diviš, jenž často připravoval střelecké pozice svým spoluhráčům. Ti však z tlaku nic nevytěžili.

Kostice hrály směrem dopředu na brejky a do šancí se dostávaly jen zřídka. V 61. minutě ale měli možnost přímého kopu, který vytáhl ze šibenice na roh brankář Lanžhota Bartoš. Z následného rohu ale tečoval hlavou domácí hráč balón, který zapadl přesně k tyči. Radost hostí byla obrovská.

Domácí se ze všech sil snažili o vyrovnání, ale Kostice hubený náskok bránili v deseti hráčích. Tlak domácích vyvrcholil pět minut před koncem, kdy Diviš nejprve netrefil z voleje branku a o minutu později orazítkoval břevno Osičkovy branky.

Kostice tak jednobrankový náskok udržely a připsaly si teprve druhou letošní výhru. Spokojen byl i trenér Kostic Jozef Banetka. „Já jsem počítal, že nás Lanžhot v derby zatlačí. Mají kvalitní kádr, zatímco my jsme ve vnitřní i výsledkové krizi. Nemáme nato, abychom s úzkým kádrem hráli se soupeři otevřenou hru. Proto spoléháme na brejky a dnes nám to i s přispěním štěstíčka na rozdíl od ostatních podzimních utkání vyšlo.“