Mladým hráčům Velké nad Veličkou nemohou věrní fanoušci upřít snahu, ale zkušenosti a kvalita týmu schází. Letošní výsledky Kordárny, která po devíti letech sestoupí do první B třídy, opravdu nejsou náhodné.

„Máme v týmu mladé kluky, kteří se učí hrát mužský fotbal. Třeba na Bučovice ještě stačila bojovnost, na Pavlovice už to bylo málo. Výsledek odpovídá dění na trávníku. Ve druhém poločase jsme nevystřelili na branku soupeře," uvedl brankář Velké Tomáš Sládeček.

Ten zůstal v týmu, který vybojoval v sezoně 2006/2007 postup do krajského přeboru, jako jediný. „Co jsem ve Velké, tak nepamatuji, abychom dostávali jeden gól za druhým," pravil Sládeček.

Ani skvělé zákroky třicetiletého gólmana neuchránily Kordárnu od další letošní porážky. „Pavlovice byly nejlepší soupeř, který letos u nás hrál. V prvním zápase, který se nedohrál, byly ještě lepší než dnes," řekl Sládeček.

A to Slavoj přijel na Horňácko bez brankářů Chromka a Honze, stopera Měřínského a kapitána Vaška. „Do Velké jsme sice jeli s respektem, ale vítězství jsme tady chtěli uhrát," uvedl hostující trenér Luděk Šefránek.

Jeho tým ale úvod utkání podcenil. V první minutě se v jasné šanci ocitl domácí Janda, který z gólové pozice mířil nepřesně. V 7. minutě pak byl na hranici pokutového území evidentně faulovaný Dominik Lipár, ale píšťalka mladého sudího Vejtasy zůstala němá.

Velké Pavlovice udeřily hned ze své první přáíležitosti. Po rohovém kopu se hlavou trefil kanonýr Šabata. Byla to jeho patnáctá branka v letošním ročníku první A třídy. „Pokud dáme první gól, tak dokážeme hrát vyrovnanou partii i s těmi nejlepšími týmy v soutěži. Obdržená branka nás ale vždycky položí," prohlásil Sládeček.

Hosté za stavu 1:0 ožili, ale druhou branku do konce poločasu nepřidali, i když šance Kerela, Šabaty, Havlíka byly téměř stoprocentní. „Velká hraje fotbal, která nám moc nesedí. Soupeři jsme naštěstí dokázali vnutit naši hru. Těch branek jsme mohli dát už v prvním poločase mnohem víc," řekl Šefránek.

Poslední tým tabulky se snažil, ale na dostřel brankáře Václavka se dostal pouze výjimečně. Nebezpečné byly pouze pokusy Dominika Lipára a Fojtíka a dlouhé nákopy brankáře Sládečka.

Po změně stran už ale domácí odpadli. Druhou ránu zasadil Velké Škarabela, o minutu později zvyšoval na 3:0 po dalším vyšachování obrany Kordárny Záblacký.

Ten ještě v 74. minutě využil zaváhání obránce Pavlince a dalekonosnou ranou do šibenice přehodil i bezmocného Sládečka.

Velká druhou půli absolutně nezvládla, v závěru byl navíc za úder protihráče vyloučen Novotný. „Bylo to povinné vítězství. Jsme rádi, že jsme vyhráli alespoň tímto rozdílem. Mužstvo potvrdilo svoji kvalitu," pronesl Šefránek.

Velké Pavlovice si výhrou 4:0 pojistily druhou příčku. „Vedoucí Ratíškovice si už první místo pohlídají, takže my se chceme porvat o druhou pozici," řekl Šefránek, který zatím neví, zda by vedení Slavoje mimořádný postup do krajského přeboru přijalo. „Bavíme se o tom, ale hlasy pro i proti. Určitě to budeme ještě řešit," dodal velkopavlovický lodivod.

1.A třída sk. B, dohrávka 24. kola: Velká nad Veličkou – Velké Pavlovice 0:4 (0:1)

Branky: 59. a 74. Miroslav Záblacký, 9. Jakub Šabata, 58. Radek Škarabela,

Rozhodčí: Vejtasa – Knecht, S. Kohůt

Žluté karty: M. Kohůt, Horák, Denis Lipár, Dominik Lipár, Koželuha – Havlík

Červená karta: 79. Novotný (Velká nad Veličkou)

Diváci: 50

Velká n/V.: Sládeček – Denis Lipár, M. Kohůt, Horák, Pavlinec – Fojtík, Janda, Mička (70. Mikeska), Novotný, Koželuha – Dominik Lipár (78. Rumíšek).

V. Pavlovice: Václavek – Kotoun, Jilka, Zájeda, Pohl – Záblacký (77. Halm), Havlík, Pilarčík, Kerel – Šabata, Škarabela (51. Sladký).