„Se Skalicou máme delší spolupráci, u nich jsme hráli v zimě a prohráli 0:2, teď to byla taková odveta, kde jsme jim porážku vrátili. Byli jsme dohodnutí, že na začátku nasadíme proti Skalici hráče širšího kádru a našeho béčka a až později nastoupí i stálice základní sestavy," vysvětlil dohodnutou strategii asistent trenéra MSK Libor Snopek.

I přesto, že Břeclavané od začátku opravdu nastoupili bez hráčů základní sestavy, dostali se po necelých patnácti minutách do vedení díky trefě Romana Pafkoviče. A do poločasu mohli vést i větším rozdílem, ale nepřesnosti ve finálních přihrávkách a v zakončení držely naděje Slováků na vyrovnání.

Po změně stran nastoupila Skalica s tím nejsilnějším kádrem, se kterým loni suverénně s jedinou prohrou vyhráli čtvrtou slovenskou ligu.

„V té chvíli nás začali přehrávat, ale jen do doby, než jsme po hodině hry nasadili šest našich zkušenějších hráčů. Pak byl k vidění opravdu kvalitní fotbal srovnatelný s nadprůměrným třetiligovým zápasem. Skalica nás opravdu prověřila a nezaujatý divák se musel fotbalem bavit. Chyběly jen branky," poznamenal Snopek, jenž zkoušel nové rozestavení 4–1–4–1.

Náhradní brankář Mrkvica už za svá záda žádný balon nepustil, a tak si Břeclav připsala těsnou výhru.

V domácí generálce na MSFL čekají Valachovičovy svěřence v sobotu o půl jedenácté Rosice, které letos spadly ze třetí ligy do divize. „To už nastoupíme v té nejsilnější sestavě. Kádr máme téměř uzavřený, velké změny už nečekáme," dodal Snopek.

MSK BŘECLAV – MFK SKALICA 1:0 (1:0)

Branka: 15. Roman Pafkovič

Základní sestava MSK Břeclav: Mrkvica – Levčík, Pafkovič, Šenk, Slunský J.– Markovič – Carvalho, Kleiber, Smolka, Žáček – Jurčík

V 60. minutě střídali: Pospiš, Simandl, Šilinger, Krejčí, Igwe, Král