Na občasnými přeháňkami skrápěném trávníku v Šošůvce (Blansko má trávník v rekonstrukci, a tak se hrálo v překrásném prostředí Moravského Krasu) byl k vidění rychlý fotbal.

Domácí se snažili napadat rozehrávku fotbalistů MSK již od samého zárodku a hlavně v prvním poločase se jim to dařilo. Přesto se v první vážnější akci ukázal ve třetí minutě Jakubovič, ale na jeho přízemní centr nikdo nedosáhl. O pár minut později se domácím podařil rychlý kontr a před nabíhajícím Traxlem musel rychlým vyběhnutím zasahovat brankář MSK Hladký.

Ve 22. se poprvé radovali hosté. Míč z rohu Simandla doplachtil na zadní tyč a hlavičkující Dvořák jej poslal do sítě. Hvizd rozhodčího po údajném faulu Koryčánka Břeclavákům radost zkazil… S chutí hrající Ivan Dvořák mohl poslat svůj tým do vedení v 39. minutě, kdy obešel dva protihráče, ale domácí brankář Slanina mu včasným pádem pod nohy zkazil radost podruhé.

O poločase vystřídal Jakuboviče Čermák, který zaujal místo v útoku a Svoboda se posunul na levou zálohu. Tento tah trenéra Fryše se ukázal jako výborné řešení a po třech minutách druhé půle také přinesl své ovoce.

Čermák s Koryčánkem vybojovali míč a nabíhající Svoboda prostřelil domácího gólmana – 1:0 pro Břeclav. Za pět minut nato postupoval sám na brankáře domácích Simandl, jeho střela však minula levou šibenici blanenské branky.

A uplynulo dalších pět minut a byla tu opět šance MSK. Simandl zahrál trestný kop dokonalým způsobem a Schwarz letící míč jemnou tečí hlavou poslal do sítě domácího mužstva - 2:0 pro hosty. Od této chvíle bylo o postupujícím jasno.

Blanenští se snažili o korigování stavu a vytvořili si jakýs takýs tlak, břeclavské brejky však každou chvíli hrozily třetí brankou ve Slaninově síti. I břeclavská obrana si ovšem vybrala slabou chvilku a to v 70. minutě.

Domácí útočník Traxl se zasekávačkou zbavil Schwarze a prudkou ranou pod břevno nedal Hladkému šanci. Do konce utkání se stav již nezměnil, nejblíže k tomu měl Dvořák, ale jeho střelu po úniku Ivančice zastavila tyčka.

V dalším kole Ondrášovka Cupu pojedou fotbalisté MSK Břeclav do brněnských Židenic. „Čafka“ hrající Krajský přebor porazila Konice také 2:1 a druhého září se pokusí o překvapení v podobě postupu do třetího kola.