V průběhu první poloviny soutěž byla ztráta i osmibodová, závěr ale byl z pohledu MSK vydařený a ony tři body lze smazat jedním vítězstvím. Šéftrenérem staršího dorostu MSK je Luděk Zlámal. Jemu patří naše následující otázky.


Panuje spokojenost nebo rozladění?
Spokojeni jsme částečně. Držíme se ve vedoucí skupince blízko prvního místa, to není špatné. Chtěli jsme být ale první, což jsme vyhlásili jako svůj cíl před zahájením mistrovských bojů.

Jaké byly jednotlivé výsledky Vašeho družstva?
Osmkrát jsme soupeře vyprovodili s porážkou, aniž bychom sami inkasovali. Sedm gólů jsme nasázeli venku Vrchovině, šest doma Prostějovu a Otrokovicím, to byly střelecké koncerty. Dali jsme ze všech družstev nejvíce gólů (40) a nejméně jsme jich obdrželi (8).

Proč jste tedy až třetí?
Některé zápasy se nám naopak nevydařily. První bod jsme ztratili doma s Veselím nad Moravou, když jsme nevyužili řady dobrých šancí. Pak jsme ve Vyškově neudrželi vedení 2:0 z prvního poločasu, v Líšni jsme inkasovali gól na 1:2 v 88. minutě střelou z dobrých čtyřiceti metrů, v Kroměříži jsme o vedení 2:1 přišli také až v samotném závěru střetnutí. A co bylo asi největší ztrátou, byla domácí porážka 0:1 s Pelhřimovem.

Základem úspěchu družstva je kvalitní brankář.
Sázeli jsme na talentovaného Daniela Hustého, charakterově nás ale zklamal a nyní již v našem klubu není. Čtyři poslední zápasy a polovinu dalšího stál v brance Josef Šťastný, který střídal slabší chvilky s výbornými zásahy. V každém případě ale budeme muset získat ještě nejméně jednoho brankáře, protože hrát jen s jedním je do budoucna velké riziko.

Obrana musela být skálopevná, když inkasovala jen osmkrát.
Obranné řady máme dobře poskládány. Jsou v nich typologicky rozdílní hráči, kteří se vzájemně doplňují a dobře spolupracují. O rozbíjení útoků soupeřů se starají Vejvančický, Nešpor a Machovský, krajní obránci Dobšíček a Kurial se zapojují i do ofenzivní činnosti.

Důležité jsou vždy výkony záložníků.
Zde musím vyzvednout pozici Patrika Levčíka, který jako jediný člen družstva odehrál všech třináct zápasů a byl i výrazně produktivní se šesti brankami a pěti gólovými asistencemi. V záloze dále nastupovali pracovitý Michal Polášek, rychlonohý Sebastian Palla, nenápadný Adam Havlena, Hromek nebo Kufa.

O góly by se ale měli starat hlavně útočníci.
Ústřední postavou útoku je Tomáš Kruták. Odehrál po návratu z letního tábora v Jihlavě jen osm zápasů, ale vstřelil v nich osm branek a na dalších sedm přihrál. Je to komplexní fotbalista, kterému k dokonalosti chybí jen doladění detailů v technice a taktice. Výborně si s ním vepředu rozuměl Adrian Segundo, objev sezóny, který zpočátku ještě hledal místo v základní sestavě. Naopak Jan Dunka, loni náš nejlepší střelec, zůstal hodně za očekáváním.

Jak vidíte pokračování boje o postup do druhé dorostenecké ligy?
Špičku soutěže tvoří pět celků, mezi nimiž by se o postupujícím mělo rozhodnout. Líšeň a Vyškov, to jsou tradičně úspěšné kluby, v nichž se kvalitně pracuje s mládeží. Pelhřimov svými výkony letos překvapil a dobře si vede i nováček soutěže ze Žďáru nad Sázavou.

Jaký bude nejbližší program dorostu U19?
Čeká nás zimní příprava, kterou budou někteří hráči absolvovat s muži MSK. Zúčastníme se také zimního turnaje osmi celků, který bude pro pozvané muže organizovat áčko mužů MSK Břeclav. Otázkou zůstává, v jakém složení vstoupíme do odvetných kol divize. Chytřejší budeme po přestupním termínu, který ukáže, kteří hráči z klubu odejdou, a které posily se nám podaří získat.