Devatenáctka MSK Břeclav ale po těžkém boji dokázala ve Žďáru nad Sázavou vyhrát 1:0, zatímco Vyškov v domácím prostředí jen remizoval 2:2 s Havlíčkovým Brodem. Břeclav tak slaví postup do druhé nejvyšší dorostenecké soutěže.

Devatenáctka MSK nedostala na Vysočině nic zadarmo. „Žďár má velmi dobře zorganizovanou obranu, nezadal si s Pelhřimovem a s Vyškovem, jejichž branku jsme také s obtížemi dobývali,“ potvrdil těžké utkání trenér MSK Luděk Zlámal. Uklidnění ale mohlo přijít brzy po začátku zápasu, protože již v páté minutě se míč ocitl v síti domácí branky. Rozhodčí ale pro postavení mimo hru gól neuznal.

Přišly další skvělé šance favorita. Levčík se dostal v brejku před brankáře, ale jeho střela těsně minula tyč, Jakub Dobšíček a Tomáš Kruták nastřelili břevno a Kruták ve své druhé šanci při nájezdu brankáře domácích nepřekonal. Mohlo to být i 3:0, ale do šaten se obě družstva odebrala za bezbrankového stavu 0:0.

S přibývajícím časem stoupala nervozita celku MSK, který chtěl za každou cenu vydolovat ve Žďáru plný bodový zisk. Tlak devatenáctky MSK byl permanentní, což dávalo Žďáru šance k výpadům. Jeden z nich málem skončil v 75. minutě brankou, když hlavičku útočníka domácích odvracel odkopem z brankové čáry Vejvančický. Schylovalo se tak k dělbě bodů. V posledních desíti minutách proto sáhl Zlámal ke střídání. Místo Segunda šel na hřiště Ferbar, místo Krutáka Havlena. Tento tah mu vyšel.

Minutu před koncem se ve skrumáži u branky Žďáru dostal k míči Adam Havlena a hlavou zařídil cenné tříbodové vítězství 1:0, znamenající definitivní prvenství v soutěži a postup do druhé dorostenecké ligy. „Hráli jsme již dlouho pod tlakem, konečně si můžeme pořádně vydechnout,“ vyjádřil se k zápasu břeclavský trenér.