Na začátku ledna si musel odchovanec hrušecké kopané vyslechnout nepříjemný verdikt. Na tiskové konferenci oznámil zlínský trenér Ladislav Minář, že se s tříatřicetiletým ofenzivním hráčem v posledním týmu prvoligové tabulky nepočítá. Spolu s několika dalšími spoluhráči si tak mohl začít hledat nové angažmá.

"Ta pachuť mého konce ve Zlíně, ta tam asi zůstane. Mrzí mě, že jsem se o tom musel dozvědět telefonicky od známého. Překvapilo mě to. Přitom s trenérem se známe celou řadu let," hlásil Malár ještě s trpkostí v hlase. Nikdo z klubu jej totiž o konci v Baťově městě neinformoval.

Přitom celkové hodnocení jeho posledního působiště by jinak bylo pozitivní. "Pod trenérem Hoftychem jsme hráli dobrý fotbal. Je pravda, že ten podzim se ale týmu vůbec nepovedl," hodnotila nová posila MSK, která je všakv otázce záchrany Tescomy velmi diplomatická. Malár si je dobře vědom, že jeho bývalý klub nebude mít jednoduché jaro.

Jeho budoucnost je však spjata s novým působištěm. "Je to pro nás velká posila do naší tragické ofenzivy," nalil čistého vína sportovní ředitel břeclavského klubu Radek Rabušic. "Navíc by to měl být tahák pro diváky. Určitě na něj budou zvědaví," připomenul dlouhotrvající problém na domácích zápasech - tedy nízký počet návštěvníků.

Velký zájem o zkušeného hráče měl i trenér břeclavského A mužstva Jiří Fryš, který s v brzké době vrátí z Vysočiny, kde proháněl své ovečky v rámci kondiční přípravy.

"Měli jsme vyhlédnuty tři posily do útoku, ale Laďa byl pro nás samozřejmě priorita. Ten přestup se nerodil lehce a my si velmi vážímě, že se rozhodl pro náš klub. Nyní však věříme, že nám jeho góly pomohou. Počítáme s ním totiž na do útočné formace," vysvětlil Rabušic, kde že bude mít nová posila místo.

I osoba bývalého gólmana Zbrojovky přispěla k tomu, že se střelec takřka třiceti ligových branek znovu objevil právě na samém jihu Moravy.
"Mohl jsem si najít něco ve vyšší soutěži. Měl jsem nabídku třeba z druholigové Holice. Ale s Radkem se známe. Navíc to nemám daleko," hlásil rychlonohý fotbalista.

Jeho nový klub jej přesvědčil i nabídkou, že může zůstat u fotbalu i po skončení aktivní kariéry. "Součástí smlouvy sice žádná taková klauzule není, ale dohodli jsem se, že si začne dělat trenérskou licenci a v budoucnu se začne v klubu pomáhat coby trenér," podotkl sportovní ředitel MSK.

Břeclavský klub nebyl jediným zájemcem z regionu o služby exligového fotbalisty. Také domovské Hrušky by svého nejslavnějšího odchovance rády viděly na svém trávníku. Z první ligy do krajského přeboru, to by byl přeci jenom pořádný sešup.

Obvláště pro hráče, který v minulosti hájil barvy obou nejslavnějších českých klubů a celkově okusil nejvyšší soutěž v šesti různých mužstvech.

"Určitě na to rád vzpomínám. Slávie, Synot, Sparta… Byla to pohádka. Možná jsem tam mohl zkusit vydržet dýl a víc makat," narážel na své krátké působení v letenském dresu v roce 2002. Rudé tenkrát stála část úspěšného útočného tria ambiciózního Synotu Blaha - Malár - Kowalík osm milionů korun. "Ale byla povinnost to zkusit," doplnila nová břeclavská akvizice.