Jaký byl podzim a vůbec rok 2015 pro fotbal na Břeclavsku?

Celkem dobrý. Podařil se nám přechod na elektronický informační systém, až na problém Kostic a pár problémů s diváky proběhlo všechno v klidu.

Takže region v elektronizaci fotbalu obstál?

Řekl bych, že až nad očekávání dobře. Možná, že dokonce lépe než kraj. Ani malé kluby s tím neměly problémy.

Objevil se problém v chování při utkáních, je to tak?

Hlavně u diváků se to zhoršilo. Naštěstí nedošlo k nějaké inzultaci, ale jinak jsme tu měli poplivání rozhodčího, polití pivem, vulgární urážky. Jediná cesta, jak se toho zbavit, jsou finanční pokuty. Na nic jiného kluby neslyší. Prostě si musejí zajistit pořádné pořadatele.

Další problém je nedostatek rozhodčích, daří se vám jej nějak vyřešit?

Trenérů vyškolíme každý rok na třicet, ale rozhodčí jen dva. Nepomáhá nábor ve školách, mladým se to dělat nechce. Nevyrovnají se s tím, že na ně někdo křičí, a skončí po dvou zápasech.

Co se naopak ve fotbale na Břeclavsku povedlo?

Je potěšující, že se snad ve všech vesnicích snaží pracovat s mládeží. I když to dělají dobrovolníci zadarmo. Minimálně kvantitu máme dobrou.

Je pro okresní fotbal problematické umístění Břeclavi na dně tabulky?

Pro nás by ani případný sestup problém nebyl, ale samozřejmě by to byla škoda. Špičkový oddíl v regionu být musí. Zvlášť, když se teď vydal cestou odchovanců a hráčů z blízkého okolí. Viděl jsem většinu domácích zápasů a nemyslím si, že MSK sestoupí.

Jeden tým z Břeclavska hraje v MSFL, dva v krajském přeboru. Je to dost pro okres?

Podle mě není. Tým v MSFL je asi adekvátní, ale chtělo by to určitě ještě jeden v divizi a tři až čtyři v přeboru. Aby to vyšlo na počet fotbalistů v regionu. Ale vím, že to není snadné.

Mají fotbaloví funkcionáři práci i přes prosinec a další zimní měsíce?

Samozřejmě. Jsem v kanceláři prakticky denně. Kromě fotbalu ještě v České unii sportu, kde například vyřizujeme dotace. Papírování je pořád dost. (úsměv)