"Hosté byli jasným favoritem. Takový zápas jsme více než dva roky nehráli. Pro kluky to bylo nové a někteří hráli ze začátku až moc zakřiknutě. To je nevýhoda mladých kluků. Udělali jsme v šestnáctce dvě obrovské chyby při bránění. Soupeř byl sám v šestnáctce, kolem něj čtyři naši hráči, a přesto skóruje," popsal břeclavský kouč Milan Valachovič, co předcházelo vlastně všem brankám Slovácka.

Úvodní šanci zápasu měli domácí. Hlavičku Sasína Melichárek zneškodnil bravurním zákrokem, dorážka pak šla nad bránu. Jediný útočník Břeclavi pak po chybě obrany Slovácka šel sám na jediného obránce, ale ve finále přes něj nepřešel. Břeclavané rozjásali stadion ve 23. minutě, ale jen na chvíli. Po chybě hostující defenzivy rozvlnil síť Simandl, ale radost mu pokazil zvednutý praporek pomezního rozhodčího.

„Rád se podívám na tu ofsajdovou situaci, mohli jsme vést jedna nula a je otázkou, jak by na to Slovácko zareagovalo. Bylo by to hezké doma vést se Slováckem, ale gól nám nebyl přán," krčil rameny břeclavský stratég.

Pak už začali úřadovat hráči Slovácka. Po jednoduchém centru zprava si vyskočil na míč ve 28. minutě Ondřejka a otevřel skóre. Ve 35. minutě přišla druhá branka Slovácka. To se v šestnáctce dostal k balonu Valenta a s pomocí teče zvýšil na 2:0. Do poločasu měl pak MSK ještě jednu šanci, ale Sasína opět zastavil ofsajd.

Do druhé půle nastoupili domácí velmi aktivně a byli Slovácku více než vyrovnaným soupeřem. Ani po nasazení nových ofenzivních hráčů Pospiše, Kleibera a Carvalha ale nedokázali žádnou ze střel na Melichárka proměnit v branku.

To Prokop měl v 71. minutě plné ruce práce, aby vyrazil jedovatou střelu Ondřejky. Hostující útočník si na něj ale nakonec stejně přišel. O deset minut později se do šestnáctky MSK snesl centr, na který naskočil právě osamocený Ondřejka a hlavou dal svůj druhý gól v zápase, který několik desítek fanoušků Slovácka oslavili zábavnou pyrotechnikou.

„My jsme mohli pomýšlet na úspěch jen ze začátku, ale soupeři prostě trestají v poslední době každou naši chybu. Druhý poločas už si Slovácko zkušeně pohlídalo, hrálo na jistotu, aby se nezranili. nedali nám šanci," dodal Valachovič.

Ten uznal, že jeho tým má trošku smůlu, protože v neděli, během reprezentační pauzy, přijede do Břeclavi v rámci MSFL posílené béčko Sigmy Olomouc.

„Jsem rád, že jsme zápas zvládli bez větších problémů. Nechtěli jsme nic ponechat náhodě, proto jsme nasadili optimální sestavu. O víkendu se navíc nehraje, a tak se kluci neměli na co šetřit. Po celých devadesát minut jsme měli jasně navrch a zaslouženě jdeme dál," poznamenal Jiří Dekař.

MSK Břeclav – 1. FC Slovácko 0:3 (0:2)

Branky: 28. a 82. Ondřejka, 35. Valenta

ŽK: 3 – 3

Střely na bránu: 5:9 (3:4)

Rohy: 1:5 (0:3)

Diváků: 862

MSK Břeclav: Prokop – Král, Šenk, Krejčí, Dobšíček – Levčík (80. Carvalho), Simandl (K), Cupák (69. Kleiber), Šilinger (62. Pospiš), Benetka – Sasín

1. FC Slovácko: Melichárek – Trousil (K), Daníček, Kubáň, Petr (69. Havlík), Mezlík, Kerbr, Košút (38. Šimko), Volešák, Valenta (84. Trávník), Ondřejka