Hned v úvodu utkání si mohli přihlížející všimnout první změny. Roman Pelíšek nehájí branku Ratíškovic, ale Bzence. „Je to ve fázi jednání,“ upřesnil bzenecký kouč Libor Škodík starší. Ten kromě nového brankáře zkoušel také slovenského stopera Pobědského. Novou posilou nováčka krajského přeboru by měl být nejlepší milotický střelec uplynulé sezony Radek Šifel.

V režii Ratíškovic

I přesto, že domácí letos poprvé v historii postoupili do krajského přeboru a hosté naopak po dlouhé době z kraje spadli, na hřišti to nebylo znát. Naopak. Omlazené Ratíškovice udávaly tempo hry a již v 10. minutě poprvé rozvlnily síť, byť z ofsajdové pozice. Vedení se ale stejně dočkaly, když Bábíček pohotově překonal Pelíška. A když se opřel do míče Voříšek, mohlo být pro domácí ještě hůř. Bzenec zachránilo břevno. Také první možnost domácích skončila na tyči, a to po Šiflově přímém kopu. Přesto odcházeli spokojenější do kabin hosté. „Máme na hřišti pět devadesát dvojek a dvě devadesát trojky,“ upozornil na mládí svého týmu ratíškovický trenér Milan Bidmon. Jeho tým v přípravě ještě neprohrál.

Po přestávce se i přes střídání obraz hry nezměnil. Navíc chvilku po změně stran zvýšil na 2:0 Voříšek. Ratíškovické představení dokonal šest minut před koncem Macek. Na domácí straně kvůli protestům zamířil povinně na střídačku domácí Ingr. „Porážka 0:3 mě rozhodně nepotěšila. Na druhou stranu jsem bral utkání jako testovací, chtěl jsem vyzkoušet některé hráče, a to i na jiných místech než běžně hrávají. Nicméně Ratíškovice u nás odehrály dobrý zápas. Byli běhaví, pohyblivější i agresivitu měli větší. My jsme hráli moc profesorsky a absolutně nám vázla souhra. Ze tří přípravných utkání to byl z naší strany nejhorší výkon,“ hodnotil středeční nezdar bzenecký trenér.

Úzký kádr

Naopak hostující kouč byl i přes vítězství zadumaný. „Spokojený jsem, ale je nás strašně málo. Největší chybou je, že nemáme koho vystřídat. Kluci zahráli dobře, vyhráli, a to se po nich chce. Důležitější ale budou body. Všichni posilují, jen Ratíškovice ne,“ posteskl si Milan Bidmon, který by rád s týmem hrál ve středu tabulky nabité I.A třídy.

Bzenec pokračuje v přípravě v sobotu na vracovském Memoriálu Stanislava Chmely, kdy první utkání hraje s Vlkošem. Ratíškovice přivítají v pátek Bučovice a v neděli v rámci oslav osmdesáti let ratíškovické kopané ambiciózní Kyjov.

Slovan Bzenec – Baník Ratíškovice 0:3 (0:1)
Branky: 20. Bábíček, 47. Voříšek, 84. Macek
Rozhodčí: Drozdy
Diváci: 40
Bzenec: Pelíšek (46. Žigo) – M. Dulovecz, Hrotek, Pobědský, Tichý – Šifel, Linhart, Škodík, Pyclík – Ingr, Kischanka (T. Dulovecz, Fišer)
Ratíškovice: Foltýn (46. Mačuda) – Kadlčík, Kotásek, Dobeš, L. Koplík – P. Macek, T. Svoboda, T. Voříšek, Křižka – Dohnálek, Bábíček (Stokláska, Machala).