„Křepice nevyhrály zaslouženě, ale daly nám lekci z efektivity. Na šance to bylo vyrovnané, ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. To je pořád dokola. Několikrát jsme zbytečně trefili brankáře Křepic. Jejich kluci nám ukázali, proč jdou nahoru. Produktivita je důležitá a oni dali, co měli," uznal porážku domácí trenér Bořivoj Minařík.

Pohled na tabulku mluví za vše. Křepice se pyšní nejsilnějším útokem, nejpevnější obranou. ne nadarmo si zajistily postup do I.B třídy již tři kola před koncem.

Hosté převzali po deseti minutách oťukávání otěže zápasu. Hned z první tutovky udeřili. Po rohu se k vyraženému balonu dostal Erik Příkazský a trefil odkrytou část branky.

Za další tři minuty už to bylo dvě branky. Zkušený Bílek se trefil krásnou technickou střelou k tyči. Víc vyložených šancí už hosté ve druhé půli neměli, ale i to jim bohatě stačilo. „I když už máme postup jistý, rozhodně jsme soupeře nehodlali šetřit. Jeli jsme naplno. Soupeř byl ale kvalitní, bylo to vyrovnané utkání. Jen jsme byli produktivnější," potvrdil hostující asistent trenéra Luděk Remo. Hlavní trenér Křepic Petr Příkazský totiž ještě sám vypomáhal na trávníku.

Až po pětadvaceti minutách se dostali ke slovu i Přibičtí a zaznamenali první střelu na bránu. Lukáš Janíček ale nechal reflexivním zákrokem vyniknout křepického gólmana Hrdličku. Obdobně si zanedlouho vedl i jeh bratr Jiří, který také udělal z brankáře hostů hrdinu utkání.

„Honza si tu nulu vzadu rozhodně zasloužil, výrazně nás podržel, když se domácí nadechovali. Ukázal, že je letos naší velkou oporou a v posledních zápasech se mu daří," pochválil gólmana Remo, sám ještě aktivní brankář.

Šanci udělat něco s vývojem utkání měly Přibice hned po změně stran. Výsledkem jejich aktivního nástupu ale byly jen rohy a dvě nastřelená břevna.

Zápas prakticky rozhodla třetí branka Křepic. V 58. minutě dostal Roman Příkazský luxusní centr od kapitána Mrkvici přímo na hlavu a v takových situacích se jednačtyřicetiletý útočník hostí nemýlí. Opět to byla první střela Křepic ve druhé půli na přibickou bránu.

Gólman hostí Hrdlička byl i nadále jistotou svého týmu a pochytal všech osm přímých střel, které na něj Přibičtí vyslali.

Nakonec ještě sledoval, jak se jeho spoluhráči radovali počtvrté. Pět minut před koncem se dostal po mele ve vápně k dvojí dorážce Roman Příkazský a brankář Bartoň byl bez šance. Bývalý útočník Moravské Nové Vsi taky završil výhru Křepic 4:0.

OP: Přibice – Křepice 0:4 (0:2)

Branky: 18. Příkazský E., 21. Bílek, 58. a 85. Příkazský R.

ŽK: 2:3

Diváků: 130

Střely na bránu: 8:10 (v poločase 4:5)

Rohy: 10:3 (6:2)

Přibice: Bartoň – Šťastný M., Janíček L., Kuchyňka (K), Šťastný R., Schimmerle, Janíček J., Janíček Z., Bednář, Efenberger, Sovka. Střídali: Rujzl, Krejčiřík, Loubek a Kolegár

Křepice: Hrdlička – Vintrlík, Příkazský E., Mrkvica L., Šidla, Bílek, Nádeníček, Příkazský R., Mrkvica J. (K), Kern, Švaňhal. Střídali: Trávníček, Příkazský P. a Zástěra

Více informací o postupu Křepic do I.B třídy najdete v tištěném vydání úterního Břeclavského deníku Rovnost.