Jak se zrodil váš návrat?

Jak jsem říkal dříve, moje rozloučení s klubem bylo korektní, zanechal jsem tady stabilizované mužstvo, byl za námi kus práce. V létě jsem si dopřál vůbec první prázdniny v životě. Poprvé jsem neměl žádné angažmá ve fotbale. Byl jsem rád, že jsem si mohl odpočinout, udělal jsem spoustu práce na domku. Vedení MSK mě ale po pár zápasech nové sezony oslovilo, jestli bych jim nepomohl a já nebyl proti, už kvůli těm hráčům. Vrátil jsem se, abychom navázali na to, co jsme tady vytvořili v minulé sezoně. Byl jsem nesmírně mile překvapený přivítáním od hráčů, přijali mě, jak kdyby se nic nedělo. Ale stejně si myslím, že do budoucna by tu měl trénovat někdo místní.

Co bylo podle vás hlavní příčinou neúspěchu týmu v prvních zápasech?

Přiznám se, že jak jsem úplně vypnul od fotbalu, výkony Břeclavi jsem nijak zvlášť nesledoval. Lidi z klubu mě sice telefonovali, ale zápasy jsem neviděl. Nějaké moje hodnocení by navíc nebylo kolegiální. Neexistuje dobrý, nebo špatný trenér, existuje úspěšný trenér, tak to v tom fotbale chodí. Nebyly body, proto došlo k změně. Já neměl problém tu roli trenéra přijmout, protože jsem šel do známého prostředí.

Co říkáte na kádr, který prošel od vašeho odchodu proměnou?

V létě jsme si vytipovali nějaké hráče, protože jsme potřebovali posílit a myslím si, že se tým vcelku podařilo doplnit. Škoda toho zranění Simandla a Palkoviče. Až se uzdraví a noví hráči jako Nemec nebo Serafin se více adaptují, myslím, že můžeme mít kvalitní mužstvo. Určitě se chceme dostat do klidného středu tabulky.

Ilustrační foto.
Lanžhot znovu vyhrál, na hody bude hrát o první místo