Trenér Břeclavanů Milan Valachovič už mohl proti ofenzivně laděnému nasadit do utkání téměř nejsilnější možnou sestavu, po karetních trestech se vrátili Lysoněk i kapitán Simandl. Na trávníku chyběl jen vykartovaný Cupák a dlouhodoběji zraněný útočník Tomáš Vlček. Místo něj se na hrotu objevil Sasín a později i Nevídal, ale nikdo z nich ani jejich spoluhráčů brankáře Jihlavy Rožníka nepřekonal.

Jihlavě k výhře nepomohly ani dvě vykartované posily z druholigového A-týmu Vysočiny Lukáš Vaculík a kapitán áčka Jihlavy Stanislav Velický. Oba trenéři se navíc shodli, že ke kvalitě rychlého zápasu nepřispěl na třetí ligu nedůstojný terén tréninkového hřiště Jihlavy.

„Věděli jsme, že soupeř proti nám postaví i hráče, kteří nebudou moci nastoupit ve druhé lize. Byli silní v záloze, takže jsme opět museli hrát v bloku, kde nám chyběl defenzivní štít Cupák, jehož zastoupil Šilinger. Zhustili jsme střed hřiště a vyráželi do protiútoků," popsal Valachovič oblíbenou taktiku na hřištích soupeřů kouč Břeclavi.

Zápas sice skončil bez branek, ovšem gólové příležitosti před oběma brankami mu rozhodně nechyběly. Hostující tým si v první půli vedl výborně. Domácí přehrával, měl i dvě tutovky, ale ani jednu neproměnil. U obou byl mladý Dominik Šilinger. Nejprve trefil devatenáctiletý záložník překonal Rožníka, ale trefil jen na brankové čáře stojícího hráče domácích. Do půle pak vyslal ještě do úniku Radka Sasín, ale ani ten z úhlu nepřekonal gólmana Jihlavy. Jak se ukázalo, nakonec to byla poslední pořádná břeclavská šance v celém utkání.

Ve druhé půli se karta obrátila a Vysočina přitlačila Břeclavany k brance Lukáše Prokopa. Druhá část byla v režii jihlavských mladíků, kteří kontrolovali hru, Břeclav přehrávali a dokázali si vypracovat i několik gólovek. I oni ale v zakončení zcela selhali, a to včetně těch nejzkušenějších Jihlavanů.

Prokop tak nemusel kromě standardek řešit žádnou vyloženou tutovku domácích. „Lukáš s jistotou sbíral míče a kromě jedné nebezpečnější standardky Jihlavy nemusel řešit žádné závary nebo jiné ošemetné situace. Společně s obranou všechny míče zvládl odvrátit," pochválil svou brankářskou jedničku Valachovič. Prokop je nyní s devíti vychytanými nulami nejúspěšnějším brankářem společně s holickým Šromem.

„Před utkáním bychom i bod brali, ale po zápase jsem přesvědčený, že jsme si zasloužili vyhrát. Několik nadějných šancí jsme si ve druhé půli dokázali vytvořit, ale scházel nám v nich důraz a klid. Je to škoda," řekl po utkání domácí trenér Roman Kučera.

FC Vysočina Jihlava „B" – MSK Břeclav 0:0

Rozhodčí: Vojkovský – Krasula, Julínek

Diváků: 110

FC Vysočina Jihlava B: Rožník – Ptáček, Šandera, Zeman (84. Beránek), Fadrný, Dobrovolný (33. Přibyl), Kolařík, Vaculík (70. Ciprus), Štancl, Velický, Kryštůfek.

MSK Břeclav: Prokop – Michal, Lysoněk, Neuberg, Crla – Navrátil (88. Chromeček), Simandl (K), Ivančic (67. Košulič), Málek, Šilinger – Sasín (79. Nevídal)