Pro někoho šok, pro jiné vyslyšené přání. V pondělí se někdejší skvělý brankář tuto novinu dozvěděl a s vedením se domluvil na rozvázání spolupráce. Přitom velmi úspěšné.

Za léta, která ve funkci trenéra či sportovního manažera klubu Rabušic strávil, došlo k výraznému zesílení týmu. To je bez debat.

Z Břeclavi se stal tradiční a velmi silný účastník třetiligové soutěže. Snad jen umístění v tabulce zůstávala poněkud za očekáváním. „V pondělí mi jednatelé klubu řekli, že jsem skončil. Výsledkem pak byla taková vzájemná dohoda,“ vysvětloval Rabušic sobě vlastním diplomatickým slovníkem. Ovšem bez udání důvodu.

„Rádi bychom, aby nový sportovní ředitel dal klubu nový impuls, především v prvním mužstvu. S Radkem jsme se dohodli, ty důvody jsou interní věcí klubu,“ vysvětlil jednatel MSK Břeclav Juraj Kalužík. Ještě nějakou dobu se Rabušic bude v kanceláři, kterou dlouhou dobu obýval, stále objevovat.

Musí totiž předat veškerou agendu klubu předat svému nástupci. Ten má dlouhou dobu z klubu informace z první ruky. Vladimír Michal, nová funkcionářská posila, má v týmu syna Iva, krajního obránce po podzimu sedmého týmu Moravskoslezské fotbalové ligy.

Michal s Rabušicem tak alespoň krátce navážou na své kooperace z let minulých. Když Rabušic vedl prvoligový Synot, jako svého asistenta si vybral právě Michala. Od společného angažmá ve Zbrojovce uběhlo let ještě mnohem více.

Aby v Rabušicovi po odchodu nezůstala žádná hořkost, to by musel být podle svých slov ze železa. „Prožívám to, to rozhodně. Za tu dobu mám klub v sobě. Ale takový je fotbalový život,“ vzal nyní už bývalý funkcionář fotbalové Břeclavi svůj úděl sportovně.

Klub o Rabušicově uvolnění zatím oficiálně neinformoval, na nabídky si tak zatím bude muset počkat. Osobně by preferoval spíše pokračování funkcionářské činnosti, dobrému trenérskému angažmá by se však také nebránil.

Pro Vladimíra Michala je břeclavské angažmá velkou výzvou. A zároveň otazníkem. Coby funkcionář totiž žádnou velkou praxi nemá. „Vedení klubu mě oslovilo před pár týdny. Já si vzal čas na rozmyšlenou a nakonec přijal. Je to pro mě velká motivace. Znám region velmi dobře, tak bych toho chtěl využít,“ vysvětlil Michal.

Jeho hlavní náplní práce po ústupu z vrcholové hráčské kariéry byla práce s mládeží. Ve Slovácku, u reprezentace, nebo u brněnské juniorky. Tyto zkušenosti by rád využil i na samém jihu Moravy. „Hlavní prioritou bude mládež. Na to jaké jsou tu podmínky tu pořád něco do kvality chybí. Chceme se zaměřit na talentované hráče z regionu, to je také nejlevnější varianta,“ objasni nový sportovní ředitel.

Ten se sice bude starat o chod klubu a zabředávat do potřebné agendy, oficiálně se však stane pracovníkem oddílu až první den nadcházejícího roku. „Ale náplň práce už tedy mám. Těším se na to, bude to zase něco nového. Ve fotbale se přeci jen už pohybuju hodně dlouho,“ vysvětlil někdejší trenér třetiligového Brna B. Na jaře seděl třeba i právě v Břeclavi na střídačce svého týmu. Jako soupeř Modrobílých, i svého syna v jejich řadách. Coby aktivní hráč však skončil. Dobře ví, že by na to neměl čas.