Zábřeh. Frýdek – Místek. Slovácko. Od 19. září, kdy Břeclav třímala v rukou vstupenku mezi druholigovou šlechtu, se leccos změnilo. MSK, jeden z horkých favoritů Moravskoslezské ligy, odešel třikrát v řadě odešel z trávníku pokořen.

Stoupenci modro-bílých barev tak vidí svůj tým trůnit až na šestém stupínku. Sedm bodů za dosud bezstarostnou rezervou olomoucké Sigmy.
„Ty ztráty nás hrozně moc mrzí. Po smolných prohrách jsme ztratili sebedůvěru, což se potvrdilo porážkou se Slováckem,“ konstatoval tichým hlasem trenér Břeclavi Radek Rabušic (na snímku).

Vedení neváhalo sáhnout k pokutám

Jeho družina totiž v neděli dostala řádně zavyučenou. V rozmezí deseti minut inkasovala tři údery. „Nezvládli jsme to. To nebyl výkon na sto procent,“ zdůraznil zklamaný kouč.
A důsledky?„Museli jsme to řešit. V pondělí jsme měli s mužstvem pohovor. Hráčům jsme sáhli i na finance. Postihy byly nutné. Tímto způsobem je i motivujeme do další práce.“

Linie blamáží mužstva je ale delší. S přihlédnutím k poháru ČMFS, kde MSK klopýtl s pražskou Bohemkou, je to čtvrtý nezdar za sebou.
Oslňující defenziva, jíž v úvodu sezony přiváděla Břeclav své soky do stavů fotbalové marnosti, je také minulostí. Tým inkasoval v předešlých dvou duelech hanebných šest branek.

„Moje mužstvo má kvality na to, aby se z toho dostalo. Musíme ale začít pracovat zase od obrany. Na to se v posledních týdnech zapomínalo a vina se hledala v ofenzivní fázi,“ tuší Rabušic.

Skoncovat s mizérií mohou v Jihlavě

Krize MSK Břeclav může gradovat, nebo naopak skončit v neděli na trávníku záložního týmu Jihlavy. „Já bych ještě nehovořil o tom, že jsme v nějaké krizi. Jestliže ale zápas s Jihlavou nezvládneme, tak v ní už asi budeme,“ myslí si kouč.

Případné zavání na Vysočině muže mít pro Břeclavské neblahé následky. Již tak velké sedmibodové manko na postupovou příčku se může navýšit.
„V tříbodovém systému se dá takový náskok dohnat. Nevnímám to tragicky. Když ale ucítím, že nemám mužstvu již co dát, odejdu z týmu klidně ještě dnes,“ nechal se slyšet Rabušic.