Po podzimu se břeclavští fotbalisté uhnízdili na pátém místě tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. Trenér modrobílých barev MSK Radek Rabušic je se současným postavením v tabulce spokojen. Ví ale, že Břeclav měla na víc.

Jak jste spokojen s vystoupením vašich svěřenců v podzimní části soutěže?

Ostudu jsme určitě neudělali. Po celou první část sezony jsme se drželi na předních příčkách tabulky, což byl náš cíl před začátkem podzimu.

Co vám udělalo největší radost v dosavadní sezoně?

Především na domácím hřišti jsme většinu soupeřů přehrávali naší hrou, hráli jsme v křídelních prostorech a dostávali protivníky pod tlak. Myslím, že jsme předváděli i líbivý fotbal.

A co vás naopak zklamalo?

Největší kaňkou na celém podzimu byly tři porážky na hřištích soupeřů o tři branky. V Olomouci, s rezervou Slovácka a v Mutěnicích. Scházela nám vůle po vítězství. To by měl být důvod k zamyšlení především pro nejzkušenější hráče, jako jsou Galla, Demjanovič, Pekárek a nyní i Schwarz. I když podzim měli všichni tito hráči celkem dobrý.

A co šňůra tří porážek v řadě, v době, kdy jste soutěži vévodili?

První prohra se Zábřehem, ta nejméně očekávaná, přišla v v době, kdy jsme během osmadvaceti dnů odehráli sedm utkání. Na hráčích se projevila únava.

Jak se jevily nové posily? Zapadly do mužstva?

Jsem spokojen především s novou stoperskou dvojicí Schwarz – Michal, která tu loňskou dokázala víc než nahradit. Záložník Kuba již v Břeclavi působil, takže jsme věděli, koho do mužstva bereme. I mladý Zdeněk Šlancar nám v několika zápasech velmi pomohl.

Co slovenský defenzivní univerzál Ekhardt?

Ten měl smůlu, že do sestavy naskočil v době, kdy se nám příliš nedařilo. O jeho dalším působení v Břeclavi se rozhodne do konce roku.

S výkonem brankáře Gally asi panuje spokojenost..?

David dokázal, že stále patří k nejlepším brankářům v lize. Vždyť odchytal nejvíce zápasů s čistým kontem. Jsme rád, že u nás bude působit i na jaře. V zimě mu končila smlouva, ale prodlouží ji. Před rokem začínal na lavičce, ale zabojoval a stal se opět jedničkou.

Na podzim se na tribunách stadionu v Poštorné moc diváků netlačilo? Čím si to vysvětlujete?

V úvodu sezony to nebylo tak špatné. Se zhoršujícím se počasím jich, pravda, chodilo méně. Fanoušci se bohužel stále dělí na Poštorany a „Slovaňáky“. Pracujeme na tom, abychom jich přilákali více, děláme různé akce, ale chce to čas.