Desetibodový zisk za celou sezonu příliš šancí domácímu Hlohovce nedává. „Určitě jsme nerezignovali. Matematicky to ale asi ani nebude možné, abychom se zachránili. Bylo by potřeba asi třicet bodů a my můžeme získat maximálně osmadvacet,“ vysvětlil předseda hlohoveckého klubu Antonín Koryčánek, který se tentokrát postaví na lavičku coby trenér.

Hlavního kouče Vladimíra Machovského, ještě nedávno hráče Hlohovce a pamětníka účasti v krajském přeboru, nepustí k zápasu pracovní povinnosti.

I kouč Rakvic zná velmi dobře trenérské křeslo, ze které bude Koryčánek svůj tým řídit. Jaroslav Kmínek zachraňoval v I.B Hlohovec v loňském roce. A letošní ročník navíc začínal právě na lavičce tohoto týmu.

Pro Rakvice je důležité vstřelit branku. Je jasné, že bez toho neuspějí, především se však s žalostnou koncovkou potýkají.

„Každý zápas si vypracujeme nějaké čtyři šance. Góly jsou pro nás španělská vesnice. přitom se střelbě věnujeme dostatečně,“ hlásí kouč Kmínek. Kdo viděl zápas s Podivínem, dá mu za pravdu. Šancí bylo dost, branka žádná.

Znalosti nedělního soupeře určitě hodlá dobře využít. Ví, na koho si dát pozor i přes které hráče by měla vést cesta k brance.

„Je to pro mě trošku specifické, když jsem tam působil. Kluci se budou chtít určitě ukázat, i když si myslím, že Hlohovec už má po sezoně,“ mýní Kmínek.

Že i přes zoufalou situaci domácího týmu bude oč hrát, věří i Koryčánek.

„Věřím, že kluci motivaci najdou a budou se chtít před svým bývalým koučem vytáhnout,“ přemítal předseda hlohoveckého klubu.

Rozhodne znalost prostředí nebo snaha hráčů ukýzat se před trenérem? To se rozhodne v neděli.

Pro Rakvice je tento zápas nesmírně důležitý, v případě vítězství by měl pět kol před koncem čtyřiadvacet bodů. Dalších šest bodů by už snad Rakvičané nějakým způsobem ve zbytku sezony dokázali urhrát.