Na obou stranách vyvstala otázka, jestli remízu slavit. „Po tom průběhu druhého poločasu bychom asi zisk bodu měli slavit, ale myslím, že tak dobře rozehrané utkání jsme měli mít víc pod kontrolou a vyhrát tři čtyři nula. Nesmyslná vyloučení posadila na koně domácí a ti nás poslední půlhodinu mačkali. Naštěstí jsme to ubránili," glosoval svou premiéru na lavičce Ravic trenér Karel Bečka.

Jeho svěřenci vstoupili do zápasu nejlépe, jak mohli. Hned první útok Horvátha, kterého si bývalý kouč Břeclavi přivedl právě z MSK, málem skončil brankou. Dlouho ho ale přestřelení brány nemrzelo, jelikož hned za pár sekund jej našel přesným centrem z pravé strany jeden ze spoluhráčů a Horváth slavil první branku za Rakvice.

Domácí byli dokonale zaskočení a dlouho se nemohli dostat do hry. Jindy nejnebezpečnější hráč Slavoje Šabata se za celý první poločas nedostal k jediné pořádné střele. Ani jeho spoluhráči si nevedli lépe a Strýčka v rakvické brance ohrozili v první půli pořádně jen dvakrát.

Další ránu zasadil domácím ve 20. minutě Tesařík, když se po trestňáku krásně trefil hlavou a zvýšil překvapivé vedení hostujícího celku. Rakvice tak ukázaly vysokou efektivitu v zakončení.

Zápas jim ale na konci prvního dějství zkomplikoval Švásta, který fauloval Nesvadbu zezadu na polovině hřiště. Viděl od sudího druhou žlutou kartu a následně i červenou.

„Zaspali jsme úvod, hned jsme prohrávali 0:2 a Rakvice se podle očekávání zatáhly. Naše rozehrávka byla zdlouhavá, byli jsme víc na balonu, ale nebylo nám to nic platné. Brankář Strýček sbíral snadno všechny balony," kroutil hlavou velkopavlovický kouč Stanislav Hříba.

Stejnou barvu kartonku navíc viděl v 52. minutě i gólman Rakvic Strýček, který ve vápně fauloval pronikajícího Záblackého. Ten přes něj přepadl. Přestože Strýček při zákroku stáhl ruce a omlouval se, vyloučení neunikl.

Místo něj si oblékl gólmanský dres záložník Ruber a postavil se do brány. Kopala se navíc penalta, kterou Gremmel bezpečně proměnil. A Rakvičtí dohrávali v devíti.

„V té chvíli jsem nechtěl střídat a stahovat dalšího hráče z pole, takže se Michal nabídl, že to dochytá. Byl to oříšek, ale nakonec se Michal v bráně osvědčil," smál se Bečka.

Dvojnásobnou přesilovku domácí brzy využili. V 59. minutě kopal Slavoj standardku z hranice velkého vápna a Gremmelova střela propadla přes několik hráčů až na vzdálenější tyč.

Od té doby už to byla hra na jednu bránu s cílem zápas definitivně otočit. Slavoj to zkoušel ze všech pozic, aby překvapil chytajícího Rubera. Neuspěl ale ani z těch největších tutovek. Záblackého Ruber vychytal, Kachyňa z malého vápna trestuhodně přestřelil bránu. Ruber se stal mužem zápasu, s osmi bránícími spoluhráči se na své půlce úspěšně zabetonoval a bod ubránil.

„Bod tomu asi nakonec odpovídal, ale vůbec jsem nebyl spokojený s naší finální fází, měli jsme v posledních dvaceti minutách málo gólovek. Měl létat do vápna jeden centr za druhým a gól by tam padl," dodal Hříba.

I.A: Velké Pavlovice – Rakvice 2:2 (0:2)

Branky: 54. Gremmel (p.), 59. Gremmel – 1. Horváth, 20. Tesařík

ŽK: 1–3

ČK: 42. Švásta (Rak), 51. Strýček (Rak)

Střely na branku: 13:4 (v půli 8:2)

Rohy: 7:1 (6:0)

Diváků: 420

Velké Pavlovice: Chromek – Nesvadba (82. Nevěděl), Kolman, Měřínský (K), Petrásek (66. Havlík) – Jilka, Kachyňa, Gremmel, Kerel (70. Pohl) – Záblacký, Šabata

Rakvice: Strýček – Singer (62. Blažek), Vajbar, Mádl (69. Juřena), Pátek – Ruber, Tesařík, Prachař (K), Švásta – Rástočný (90. Kadlec J.), Horváth (74. Kadlec L.)