Po centru Holečka poslal hosty do vedení Ňorek. Domácí byli fotbalovější, měli šance, ale gól nedali. Střelecké trápení neprolomil ani Pospiš, který zahodil v 73. minutě penaltu. Břeclavská rezerva i proto prohrála s celkem z Hodonínska 0:1.

Klíčový okamžik zápasu se zrodil ve 40. minutě. Hosté, kteří se do té doby spíše bránili, udeřili jako blesk z černých mraků, které ve druhém poločase zahalily oblohu nad Břeclaví. Načechraný centr Holečka se snesl na hlavu Ňorka, který přeskočil všechny protihráče i brankáře MSK Kreizla a zajistil svému týmu mimořádně cenné tři body.

„Na Břeclav to umím. Dal jsem jí branku snad v každém zápase,“ culil se po utkání hrdina zápasu. Ňorek se proti břeclavské rezervě trefil podruhé v sezoně, rychlonohý forvard skóroval proti celku z trefu z Podluží trefil i v dresu Vracova.

Hosté těsnou výhru spíše vydřeli. Žádný převratný fotbal Ratíškovice nehrály, ale díky poctivé obraně, bojovnosti a snaze vítězství uhájili.

„Jsme spokojení. Tři body mě těší. Narazili jsme na silného soupeře, před utkáním jsme měli trochu obavy. Po neúspěšném domácím utkání s Bučovicemi jsme měli trochu problémy. Někteří kluci nebyli zcela fit. Kluci ale za předvedený výkon a bojovnost zaslouží absolutorium,“ uvedl hostující trenér Zdeněk Blaha.

Ten v Břeclavi postrádal hlavně potrestaného bijce Michala Voříška a oslavence Petra Kotáska. „Sestavu jsme oproti minulým zápasů trochu pozměnili. Sázka nám ale vyšla. Ve druhém poločase jsme měli i štěstí. Na druhé straně jsme měli v závěru dvě gólové šance,“ pravil Blaha.

Jeho tým ovšem hlavně v první půli tahal za kratší konec. Záložník Levčík uháněl v 8. minutě sám na brankáře Chromého. Hostujícího gólman ale jeho úmysl o kličku přečetl a jasnou šanci domácího středopolaře zmařil.

Chromý si následně poradil i s pokusem Pospiše. Janulík zase mířil po rohu mimo. Chromý svůj tým několikrát podržel i později.

Ratíškovice se osmělily až po půlhodině hry, hezké uvolnění zadáka Petrů ale větší hrozbu pro domácího brankáře Kreizla neznamenalo. Domácího gólmana neohrozila ani slabou ranou Kopl.

Baník se i přes nepříliš nepovedenou první půli dostal do vedení. Po standardní situaci Holečka otevřel skóre Ňorek. „Nejmenší muž da gól,“ usmívali se hostující příznivci.

Hostům dodala vedoucí branka odvahu. A i když po změně stran byli Břeclavští aktivnější, hosté favorita zlobili. Pohybem hýřil hlavně střelec Ňorek. Na jeho přihrávku ale Kopl nedosáhl. Následně to zkoušel hbitý forvard baníku sám, Kreizl byl ale na místě.

Domácí se po změně stran snažili, ale před Chromého branku se příliš nedostávali. Rezerva Břeclavi se ve finální fázi trápila. Druhému týmu tabulky nepomohl ani pokutový kop, který nařídil sudí Popelák po střetu Kundraty s domácím Janulíkem. Pospiš nabídnutou výhodou pohrdl, skvělého Chromého v brance Baníku z jedenácti metrů nepřekonal.

Ratíškovice mohly v závěru utkání výhru několikrát pojistit. Sedmnáctiletý mladík Vacenovský hlavičkoval po centru Ňorka těsně vedle, proti Kreiulovi neuspěla ani trojice ratíškovických hráčů. Střídající Dobeš společně s Brezinou a Vacenovským uháněli na jediného zadáka MSK, po Dobešově přihrávce pálil Brezina, ránu slovenského středopolaře vyrazil domácího gólman do boku a dorážejícímu Dobešovi chyběl ke skórování půlkrok.

Celku z Hodonínska to však nevadilo, domů odvezl mimořádně cenné tři body. Vedení domácího týmu neskrývalo zklamání, z výkonu svěřenců bylo rozladěno.

„ Pro mě je zbytečné takový zápas hodnotit.Hráli jsme hodně špatně. Pro náš výkon nemám pochopení,“ zlobil se kouč béčka Břeclavi Libor Snopek. Tomu nepomohly ani třetiligové posily Simandl s Lysoňkem. „Před takovou návštěvou by se mělo hrát jinak. Hráči nechětli, chyběl jim zápal i nasazení. Podali jsme katastrofální výkon. Jsem neskutečně naštvaný, takto se o mistrovské body nehraje,“ dodal Snopek.

Domácí hráči rozhodně nepotěšili asistenta trenéra Ivana Dvořáka, který 23. dubna oslavil osmapadesáté narozeniny.