Baník po dalším výborném výkonu porazil doma Bavory 3:0 a s jednadvaceti body živí záchranářskou naději.

Všechny tři branky padly po změně stran a všechny po centru ze strany. „Zápas rozhodly standardní situace, které jsme skvěle zvládli,“ míní domácí kapitán Milan Koplík.

„Dali jsme si dva vlastní góly,“ lamentoval hostující kouč Milan Valachovič. „Na domácí standardky jsme byli dobře připraveni. V kabině do teď visí obrázky s nákresy standardních situací Ratíškovic,“ doplnil.

První úder zasadily Ratíškovice favoritovi krátce po změně stran. Precizně zahraný rohový kop Tomáše Kotáska usměrnil za záda gólmana Vlasáka zkušený stoper Baštař.

Druhou branku přidal srdnatě hrající Baník v 63. minutě. Centr Tomáše Voříška si nešťastně srazil do vlastní sítě exligový brankář Vlasák. „Neuvěřitelná chyba,“ kroutil hlavou hostující kouč.

Výhru Ratíškovic pečetil v závěru zápasu střídající Lukáš Blaha, který hlavou skóroval po rohovém kopu Tomáše Kotáska. „Body, které jsme ve středu ztratily, jsme proti Bavorům získaly,“ liboval si Koplík.

Výhra Baníku mohla být i vyšší. To by ovšem musel v jasné šanci mířit Bronislav Blaha mezi tři tyče. Ňorka zase vychytal Vlasák. Bavory v závěru zahrozily pouze jednou. Trestný kop Pokorného vyrazil gólman Pelíšek, dorážka hostujícího Machaly skončila na tyči.

„Za druhý poločas jsme si nezasloužili vyhrát. Ve druhé půli si někteří hráči ani nezpotili tričko,“ zlobil se Valachovič.

Bavory přitom byly v prvním poločase fotbalovějším týmem. Ovšem obrana Baníku fungovala spolehlivě. Středopolař Svoboda pokryl matadora Šmída, útočník Machala se příliš neprosadil.

„Hosté nám hlavně v první půli příliš nepůjčili balon, ale směrem dopředu byli hodně bezzubí. Naše výhra se asi nečekala. Vítězství jsme si za disciplinovaný výkon zasloužili,“ řekl Koplík.

Hosté zahodili v prvním poločase dvě šance. V té první selhal jediný útočník Palavanu Machala, tu druhou jim nabídl hlavní rozhodčí, který velmi necitlivě nařídil v pokutovém území domácích nepřímý kop za protesty gólmana Pelíška. „Hráči dostali takovou facku. K zápasu přistoupili jako k přípravnému zápasu,“ dodal Valachovič.

FK Baník Ratíškovice – TJ Palavan Bavory 3:0 (0:0)

Branky: 48. Šmíd vlastní, 63. T. Voříšek, 89. L. Blaha
Diváci: 200

Ratíškovice: Pelíšek – Sloboda, Srnec, M. Koplík, L. Koplík – T. Voříšek, Svoboda, T. Kotásek, Ňorek (Machala) – Kopl (B. Blaha), M. Voříšek (L. Blaha)
Bavory: Vlasák – Šlancart, Pokorný, Baštař, D. Kubánek – Hrubina (Malinka), Spišiak, Šmíd, Galia, I. Kubánek – Machala.