Být po podzimní části třetí ligy na pátém místě? Dobré. A co takhle třetí příčka? Skvělé. Pololetní vysvědčení břeclavských fotbalistů snese uznalé poplácání po ramenou. „Výsledkově můžeme být s podzimní částí sezony velmi spokojení,“ pochvaluje si sportovní ředitel MSK Břeclav Vladimír Michal.

Aby ne. Omlazený kádr, který v létě opustila řada známých tváří, je po šestnácti odehraných kolech na třetím místě vyrovnané tabulky. Před rezervou olomoucké Sigmy jsou Břeclavští díky lepšímu skóre.

Není divu, že jste spokojený. Vždyť nositelem jména klubu je zejména třetiligový celek mužů.
Třetí místo áčka mužů je velmi povzbuzující. Vytvořilo se dobré mladé družstvo po hráčské obměně, která byla nutná a správná. Odešli starší, zkušení hráči, došlo k přebudování kádru. Hrajeme dobrý fotbal, střílíme branky, doma jsme prohráli jen s HFK Olomouc. Pohledný fotbal předvádíme i venku, naše pozice v tabulce je plně zasloužená. Kdyby nepadla v posledním kole podzimu ve Zlíně dvě minuty před koncem branka do naší sítě, mohl být kontakt s vedoucím HFK ještě těsnější.

Shodneme se, že se daří i rezervě mužů v 1.A třídě?
Po letech začalo béčko plnit funkci rezervy prvního družstva. Asistent trenéra Milana Valachoviče u A-družstva Libor Snopek vedl béčko a tato varianta se nám vyplatila. Byl přehled o hráčích, kluci společně pravidelně trénovali a mají lehce namířeno do župního přeboru. Mužstvo udělalo velký pokrok, jeho soudržnost dává výsledný efekt v podobě aktuálně druhého místa za Mutěnicemi.

V dorostenecké složce je největší pozornost upřena k devatenáctce.
Celek U19 postoupil do druhé dorostenecké ligy a potvrdilo se, že je to o hodně kvalitnější soutěž, než jakou je divize. Kluci si zvykali, některé zápasy nezvládali ani psychicky. To se zlomilo v polovině podzimu a ke konci již snesli přísné měřítko výkonnosti. Nebylo špatné naše rozhodnutí, aby hráli na hlavním hřišti v Lesní ulici. Chodili na ně lidé, kteří vytvořili skutečné domácí prostředí, hráči se odměňovali dobrými výkony.

Béčko dorostu je ale v divizi až na dně tabulky. Jak to?
To je asi jediná problémová složka klubu. Situaci řešíme a budeme dále řešit, došlo i k výměně trenéra. Nechceme sestoupit, věřím, že po kvalitní zimní přípravě půjdou výsledky osmnáctky na jaře nahoru.

Klub reprezentují i čtyři ročníky žactva. Jak hodnotí jejich podzimní vystoupení?
Naši žáci hrají nejvyšší žákovskou soutěž v republice mezi sportovními centry mládeže. Těžko se mohou vyrovnat klubům, jakými jsou Slovácko, Brno, Jihlava, Zlín, přesto jsou výsledky uspokojivé. Celek U15, jehož výsledky jsou pro celou složku žactva rozhodující, je v první polovině tabulky, s čímž se ani nepočítalo. Mládež získává zkušenosti v kvalitních zápasech, výkonnostně v nich roste, vládne spokojenost.

Vy jako sportovní ředitel musíte zvládnout široké spektrum činností, že?
Dělám profi fotbal celý život, loni jsem ještě pracoval i jako trenér, tato práce mě baví, naplňuje. Starám se o chod celého sportovního úseku a abych byl v obrazu, navštěvuji o víkendech zápasy dospělých i mládežnických družstev. Zodpovědný jsem i za pracovníky kolem chodu areálu, od správců počínaje. Zastupuji klub na jednáních na úrovni okresu, kraje i ČR, řeším přestupy hráčů, dotváření trenérského týmu, k tomu průběžná administrativa a manažerská činnost. Práce je dost, ale nestěžuji si. (úsměv)