Důležitý záchranářský bod uhráli brněnští junioři na stadionu břeclavského MSK. Po konečném hvizdu sudího se sice hodně zlobili, nutno však podotknout, že minimálně pětačtyřicet minut odolávali obléhání domácích borců.

Obranné hradby přijela svému béčku pomoci vyztužit také nedávná jednička Beránkovy družiny, Martin Lejsal.Od začátku zápasu domácí naznačili, že jej hosté budou zřejmě potřebovat.

Zvyšující se útočnou snahu však po dvaceti minutách zchladil břeclavský odchovanec Martin Jílek, který dokonale zahraný přímý kop dalšího ligisty Čoupka prodloužil hlavou za Gallova záda.

Domácí pokračovali ve svém ofenzivním snažení i nadále, v zakončení však postupně selhal Dvořák, Ivančic a také Ivo Michal, pro kterého měl zápas pikantní příchuť. Jeho otec totiž stál na lavičce hostů.

Po přestávce byl nucen sledovat, jak se jeho svěřenci stáhli ještě hlouběji do obranné ulity.

Snahy hostů často mařil svým výrokem sudí Kratochvíl, který v utkání rozdal málo vídaných devět žlutých karet. Šest pro hosty.

Přesto dál odolávali útokům modro–bílých, nebezpečný byl především důrazný útočník Čermák.

Zodpovědnost za vyrovnání na sebe v 78. minutě vzal muž ze zadních řad, kapitán týmu Schwarz.

Naběhl si mezi stopery Brna a přesnou přihrávku Šenka proměnil prudkou ranou v domácí radost.

„Byly tam i horší závary. Právě na tu situaci, ze které jsme inkasovali, jsem upozorňoval. Remíza byla asi zasloužená,“ glosoval trenér Brna B Vladimír Michal.

Chybělo málo a hosté si nemuseli vzít do autobusu ani ten bod.

To by však Svoboda musel alespoň trefit rotující míč, který k němu v šestnáctce doskákal.

„Zápas měl kvalitu a nasazení. Za druhý poločas jsme minimálně na bod měli. Padlo to tam ale jen jednou. Opět chyběl větší důraz v zakončení,“ podotkl domácí trenér Jiří Fryš.

„Je to škoda, měli jsme zápas dobře rozehraný. Ve druhém poločase jsme se však dostali pod obrovský tlak,“ hodnotil trenér Michal.
Brno si bodem svoji neutěšenou situaci vůbec nevylepšilo, domácí si se čtyřiatřiceti body stále drží desátou příčku.

jak šly minuty: MSK Břeclav – 1. FC Brno B

10. Malár zleva centroval do vápna, Ivančic míč hlavou vracel, ale Lejsal včas zasáhl.
21. Čoupek – 0:1. Čoupek centroval svůj přímý kop tak šikovně, že skončil za Gallovými zády, aniž by jej kdokoli tečoval.
23. Po Simandlově centru nebezpečně hlavičkoval Dvořák, míč ale skončil mimo Lejsalovu branku.
59. Hosté se sérií přihrávek dostali až ke střele z nebezpečné vzdálenosti, ta však byla zblokována na roh.
64. Po centru od postranní čáry se do hlavičky položil Čermák, jeho pokus ale šel mimo.
68. Po rohu Simandla vracel na branku odražený míč Demjanovič, jeho pokus ale neprošel hradbou těl před brněnskou brankou.
78. Schwarz si naběhl před šestnáctku, stopeři na něj trošku pozapomněli, dostal míč a nádhernou prudkou ranou překonal Lejsala v brance Brna.
85. Ke Svobodovi se dostal skákavý míč, díky rotaci jej však břeclavský útočník nebyl schopen zasáhnout.