O kterém slavném stánku je řeč? Vítejte na stadionu Na Šlajsi v Lanžhotě, nejjižněji položeném moravském městě.

Na pomezí Moravy, Slovenska a Rakouska se odehrají dva zápasy šesté kvalifikační skupiny o postup na mistrovství Evropy. Vše je připraveno. „Abychom mohli zápasy hostit, museli jsme splnit požadavky svazu,“ vysvětloval Josef Říha, předseda místního Sokola, jehož A tým hraje v I.A třídě.

„Přišly už na jaře. Bylo jich poměrně dost, ale nebylo to nic speciálního. Už s pořádáním máme četné zkušenosti,“ vysvětloval.

Lanžhot hostil už před rokem zápasy sedmnáctek, na jeho proslulý pažit se pravidelně vracejí mládežnické výběry k přípravným zápasům. Výjimkou nejsou ani fotbalistky. „Jediným problémem bylo zajištění početnější pořadatelské služby, protože devatenáctka už je brána jako mužská kategorie,“ komentoval shánění chlapíků, kteří budou dohlížet na bezproblémovým průběhem mimo hřiště.

V sobotu se Na Šlajsi utká domácí výběr se silnými Nizozemci. Oranjes se představí i v poslední den turnaje, v úterý, proti Rusku. Starosti se ale neomezí jen na dva zápasové dny. „Včera přijel delegát a kontroluje stav trávníku a zázemí na stadionu,“ dodal Říha.

Co se kabin týče, musí se prvoligové naděje trochu uskrovnit. Na hřišti si ale budou lebedit. Teď jen, aby na tom byli podobně i diváci na tribunách.