„Ratíškovice dokázaly, že patří na špici tabulky. Ukázaly nám svou kvalitu. Jenže my jsme jim to naším laxním přístupem v první půli hrozně ulehčili. Chyběla agresivita, vypadalo to, jako bychom byli na tom hřišti za trest. Kdyby to bylo v poločase nula sedm, nemohli bychom ani protestovat," hodnotil zápas zklamaný asistent trenéra rezervy MSK Mojmír Bezucký.

Zápas se pro domácí opravdu nezačal vyvíjet vůbec dobře. Už v prvních pěti minutách měli hosté dvě tutové šance, jenže sami před Poláchem neuspěli. Svou produktivitu si ovšem vzápětí výrazně vylepšili. Ťukec na tři přesné přihrávky zakončoval už do prázdné brány Bábíček. Navíc po zaváhání Polacha, který proti míči včas nevyběhl, zvyšoval na 2:0 pro Baník pohodlně Kundrata. A aby toho nebylo málo, po půlhodině využil nahrávku ze strany do vápna opět Bábíček.

„Na týmu leží psychická deka, dostáváme hodně branek. Kluci jsou mladí a s každou inkasovanou brankou je to na nich víc vidět. A my jsme dostali hloupý gól už v desáté minutě. Hráči si pak nevěří a ta nezkušenost se rychle projeví," poznamenal Bezucký, jenž tentokrát veelel lavičce. Hlavní trenér Ivan Dvořák byl v tu dobu totiž synovi na svatbě.

O poločase udělal Bezucký v sestavě hned tři změny v sestavě, včetně vystřídání brankáře. Aktivita Ratíškovic mírně ustala a domácí toho dokázali využít, když snižoval Antonín Horváth. To byl pro hosty dostatečný budíček. „Kluci, kteří na hřiště přišli, hru trošku zvedli a oživili. Druhý poločas už byl z naší strany o sto procent lepší, byla tam alespoň ta bojovnost," ocenil i maličkosti Bezucký.

Jenže ani to na rozjetého soupeře nestačilo. Radost ze snížení totiž trvala pouhé dvě minuty. Pak Bábíčkově střele nedokázal zabránit v cestě do branky ani střídající brankář Kunický, ani obránce Šanda. Žádné drama Ratíškovice nepřipustily a Bábíčkovi ani hattrick nestačil.

Po další kolmici za obranu MSK vsítil v 67. minutě svou čtvrtou branku a nakonec za potlesku domácích i hostujících diváků v 87. minutě vystřídal. Se 14 brankami se vyhoupl na druhé místo tabulky střelců.

Naopak Břeclav zůstává s pěti body třetí od konce tabulky I.A třídy. Skóre 2:18 z posledních třech utkání je opravdu alarmující.

MSK BŘECLAV „B" – FK BANÍK RATÍŠKOVICE 1:5 (0:3)

Branky: 57. Horváth – 11. Bábíček, 15. Kundrata, 30. Bábíček, 59. Bábíček, 67. Bábíček

Střely na bránu: 4:12 (v půli 1:7)

Rohy: 3:1 (2:1)

Diváků: 70

Rozhodčí: Hovorka – Vejvoda, Richter

MSK Břeclav „B": Polach (46. Kunický) – Hloch (46. Kolaja), Balga (K), Lošťák, Šanda – Ulehla, Tcybrov, Košut (46. Pafkovič), Jurčík (68. Horčička) – Pohanka (56. Hakala), Horváth

FK Baník Ratíškovice: Myšák – Macek, Machala, Kundrata, Varmuža, Kordula, Kotásek P. (K) (73. Kotásek J.), Kotásek T. (80. Kopl), Vrba, Vacenovský (67. Ňorek), Bábíček (87. Šimek)