Fotbalisté rezervy MSK Břeclav získali po postupu do I.A své první body. Hosty z Bučovic porazili sice nejtěsnějším rozdílem, přesto si vítězství jednoznačně zasloužili.

Bučovičtí fotbalisté byli po dvou kolech v tabulce mnohem lépe postavení a i úvod vzájemného zápasu jim vyšel lépe. Kdyby Navrátil se Šimčíkem proměnili své dobré příležitosti, kdo ví, jak a kudy by se vývoj utkání ubíral.

Postupem času však iniciativu přebírali domácí. Na obou stranách však bylo k vidění velké množství nepřesností, které znemožňovaly především domácím dostat se do pořádného zakončení.

Do druhé půle poslal domácí trenér Ivan Dvořák na hřiště hráče „áčka“ Diviše a Pokorného. Tato změna ještě více přibila hosty před vlastní pokutové území.

Právě pravá strana, na které oba nově příchozí hráli, byla pro hosty nebezpečnou zónou. Proudil tudy jeden nebezpečný útok za druhým a jeden z nich nakonec celý zápas rozhodl. Dvacet minut před koncem se po přízemním centru zblízka prosadil kapitán mužstva, útočník Jiří Prajka.

Po zbytek zápasu se domácí soustředili spíše na obranu. Na terénu, který ke konci utkání poznamenal déšť, se Bučovičtí zoufale snažili s výsledkem něco udělat. Do skutečné gólové příležitosti se však nedostali, a tak odjížděli z Břeclavi s prázdnou. Jejich přemožitel se na ně tak první výhrou bodově dotáhl. Obě mužstva nyní mají tři body.

Kouč poraženého mužstva po zápase uznal, že domácí si vítězsví zasloužili.
„Je škoda, že jsme neproměnili naše šance v úvodu. S tím se ale potýkáme dlouho. Domácí byli rychlejší, běhavější. Tři body si zasloužili,“ sportovně přiznal zkušený kouč Zdeněk Marčík.

Domácí trenér Ivan Dvořák byl velmi rád, že se jeho týmu podařilo získat první výhru. „Byl to ale těžký zápas. Soupeř nám nedal nic zadarmo. Každopádně jsem si po závěrečném tlaku Bučovic oddechl,“ smál se trenér.