Břeclav B versus Bučovice. To je obsazení jednoho z víkendových zápasů druhé nejvyšší krajské fotbalové soutěže.

Její třetí kolo pomůže jednomu či druhému celku hlavně ve zvýšení sebevědomí. Soupeři totiž shodně začátek nového ročníku za přehnaně povedený považovat nemůžou.

V zápise o utkání jako domácí figurující břeclavské „béčko“ si v prvních dvou duelech nepřipsalo ani bod.

„Nehráli jsme špatně, herně jsme rozhodně nepropadli, ale soupeř byl produktivnější a to rozhodlo. Navíc přišlo i nešťastné zranění stopera Kalčíka a vynucené střídání,“ hlásil trenér juniorky Ivan Dvořák.

Očekávání jeho svěřenců před sezonou měly odvážnou podobu, navzdory tomu, že jsou v I.A třídě nováčky. „To ale nic neznamená, chceme se pohybovat ve vrchní polovině tabulky, prostě hrát o špici,“ dodal.

Hosté z Bučovic se nacházejí v prakticky totožné situaci. Ani oni neoplývali, co se týče plánování pro nejbližší rok, přehnanou skromností.
„Na postupové pozice se u nás zatím nemyslí, ale cílem je pohybovat se opravdu mezi nejlepšími,“ přiznal kouč Bučovic Zdeněk Marčík.

Jak to všechno dopadne, to uvidíme už za pár hodin. Úvodní hvizd hlavního rozhodčího Jonáše totiž zazní dnes v půl páté.

Už teď je ale jisté, že radovat se po uplynutí devadesáti minut chtějí obě strany.

„Jsme doma, zajímá nás jedině výhra. Potřebujeme se odrazit k lepším výsledkům,“ řekl rezolutně Dvořák. Hosté se ale také nevzdají a chtějí si na zpáteční cestu také přibalit nějaký ten bod.