Chybělo málo a Velké Pavlovice se s Hlohovcem potkaly v krajském přeboru. Ale ani jeden z týmů nezvládl závěr soutěží, Hlohovec sestoupil a Slavoj skončil na nepostupovém místě.

Překvapivě bez postupových ambicí vstupuje do nadcházející sezony 1.A třídy mužstvo Hlohovce. Patnáctý tým uplynulého ročníku krajského přeboru, jehož stihl nemilý osud sestupu, chce kádr především stabilizovat.

„Je velká škoda, že naše mužstvo v minulém roce sestoupilo, to se nemělo vůbec stát. Bohužel. Ale nemáme podle mého ihned na to, abychom atakovali postupovou pozici,“ vysvětloval kouč Antonín Koryčánek.

Za velkého favorita soutěže jsou totiž považovány Bavory, které mají ve svém kádru několik bývalých prvoligových hráčů. „Chtěli bychom hrát do pátého místa, snad se nám to povede,“ podotkl Koryčánek.

Hlohovec po loňské sezoně opustilo kvarteto Létal, Pálka, Bidmon a Lozenc, kteří se vrátili z hostování zpět ke svým mateřským klubům. Nově bude naopak oblékat barvy nováčka 1.A třídy brankář Břeclavi Švenda. V kabině se představí také záložník Gremmer z Brumovic.

Především se vyhnout sestupovým patrům. Tak zní motto fotbalistů Velkých Pavlovic pro letošní ročník 1. A třídy. Mužstvo Slavoje v loňském roce překvapovalo svou fanouškovskou základnu, když až do posledních kol usilovalo o místenku do vyšší soutěže.

Letos má být ale všemu jinak. Velké Pavlovice v sezoně 2007/2008 postupové ambice rozhodně nemají. „Nechceme bojovat u dna tabulky, to je náš hlavní cíl. Ale samozřejmě, že bychom se rádi pohybovali ve vrchních patrech,“ nechal se slyšet trenér Hejl.

Podobně jako u rivalského Hlohovce je hlavním důvodem skromných cílů síla nováčka z Bavor, který se může opřít o silného sponzora.

Dres Slavoje už letos už nenavleče Piták, Muchka a Janíček. V týmu u nepůsobí ani Sokolář, který odešel na hostování. Velké Pavlovice naopak zlanařili brankáře Létala z Podivína. V týmu bude dále pokračovat i Kubík, který je zapůjčen z Šardic. Tým posílil také Tesařík z Ladné a tři talentovaní mladíci z dorostu.

„Máme bohužel úzký kádr, jestliže se pár hráčů zraní, budeme mít velké potíže. Věřím, že se nám ale bude dařit,“ doplnil Hejl.