Z jarního sestupu z I. A třídy si příliš těžkou hlavu nedělali a věřili, že o soutěž níž budou hrát s posíleným kádrem o přední příčky. Realita ovšem byla odlišná.

Fotbalisté Pálavy Mikulov získali v první části sezony jen třináct bodů, což stačilo na desátou pozici tabulky s tříbrankovým náskokem na poslední Hovorany. „Jsme hodně zklamaní. Máme kvalitní kádr, začátek se nám vydařil, ale potom se nám začala kupit zranění. Ze hry vypadli hráči, kteří měli táhnout kádr. Měli jsme až šest zraněných, a ti mladší kluci to bez pomoci starších neuhrají. Pak se zhoršil rovněž přístup k tréninkům a zápasům," uvedl příčiny podzimního nezdaru týmu trenér Ivo Kauer.

Fotbalisté Pálavy přitom po jarním sestupu do nižší soutěže ještě posílili kádr. Z týmu odešel Látal, naproti tomu přišly čtyři nové posily, mezi nimi například Levai, jenž si na jaře zahrál třetí ligu za Břeclav. „Slibovali jsme si od nových hráčů, že potáhnou mužstvo. To se také stalo, ale potom se někteří z nich bohužel zranili," uvedl Kauer.

VENKU BYLI NEJSLABŠÍ

Fotbalisté Mikulova ztráceli body především ve venkovních zápasech, z nichž za celý podzim přivezli pod Pálavu jediný bod, tedy nejméně ze všech týmů soutěže. „Problém byl v přístupu mužstva. Na hřiště soupeřů jsme jezdili v jedenácti, dvanácti hráčích. Nastupovali za nás i dorostenci, ale bez starších kluků to neodehrajete," zmínil Kauer.

Podle něj přišel zlom v podzimní části sezony na konci září, kdy fotbalisté Mikulova ztratili v duelu s Rajhradem na domácím hřišti tříbrankový náskok v závěrečných patnácti minutách, a nakonec prohráli 3:4. „Od té doby to bylo hodně špatné," přiznal Kauer. Mikulovští následně prohráli pět ze zbývajících šesti duelů.

Kauer i přes podzimní nezdar zůstává optimistický a věří ve zlepšení výkonů se současným kádrem. „Kluci by měli zůstat všichni, všichni jsou zklamaní z toho, jak jsme hráli. Jsou si vědomi toho, že jsme nepředvedli, na co jsme měli. Pořádně potrénujeme a doufáme, že na jaře vylepšíme umístění v tabulce. Není vyloučeno, že ještě přijdou noví hráči," uzavřel Kauer.

VÁCLAV PETRŮ