Po přesunu Valachoviče do druholigové Líšně vedení klubu řeší, kdo se Lanžhota chopí dál. „Pořád nevím, jak to dopadne. Nepotřebujeme průměrného trenéra na okresu, ale někoho, kdo důstojně zastoupí Milana. Jenže to není jednoduché, protože teď kvalitní volní trenéři čekají také na lepší nabídku, než je ta z divize,“ poznamenal manažer klubu Jiří Bartoš.

Ve hře je tak varianta, že Valachoviče nahradí dosavadní asistent Přemysl Kovář. Ten ostatně vedl tréninky Lanžhota v době, kdy si Valachovič plnil povinnosti v Líšni. „Jeho výhoda je, že zná dobře mužstvo. Ví, jaký hrajeme fotbal. Jen se trochu obávám, aby byla zachována profesionalita, jakou se vyznačoval Valachovič,“ poznamenal Bartoš.

Kovář převezme kormidlo v divizním celku v případě, že vedení klubu nesežene trenéra do konce tohoto kalendářního roku.

Role trenéra se tak případně zhostí už na začátku zimní přípravy v lednu. Lanžhot čeká klidná zima, protože v podzimní části sezony předváděl stabilní a přesvědčivé výkony, díky nimž je na třetím místě tabulky.

I skóre Lanžhota 50:7 je impozantní. Klub si navíc zahrál sledovaný duel Mol Cupu proti Baníku Ostrava s Milanem Barošem. „Můžeme být maximálně spokojení. Jsme rodinný klub a všichni hrají bez nároku na honorář. Chceme jenom hrát dobrý fotbal a teď se to dařilo,“ řekl Bartoš.

Mužstvo podle něj zůstane vesměs pohromadě. „Samozřejmě nechceme bránit v angažmá ve vyšších soutěžích hráčům, jako jsou Královič, Dovhanyuk nebo Šenk. Nemám obavy z toho, že je nedokážeme nějak nahradit,“ podotkl Bartoš.

Zcela opačný osud měli na podzim fotbalisté MSK Břeclav. V divizi patřili k otloukánkům soutěže. Ze třinácti zápasů jich jedenáct prohráli, pouze dvakrát remizovali a se dvěma body jsou suverénně poslední. I proto v klubu skončil v roli hlavního trenéra Petr Vybíral. Provizorně jej nahradil předseda klubu Alexandr Hrabal. „ Jen v horizontu týdnů, teď vyjednáváme o adekvátní náhradě. Petr skončil proto, že jsme chtěli dát mužstvu nový impulz. Nebyli jsme spokojení s chudým bodovým ziskem a taky skóre je šílené,“ pravil Hrabal.

Fotbalisté Břeclavi se teď pokusí o zázrak: zachránit se v divizi, v níž hrají od sezony 2016/2017. Jinak poprvé v patnáctileté historii klubu tento jihomoravský celek sestoupí do krajského přeboru. „Když povím, že se chceme zachránit, řeknou lidé, že jsem blázen. Když prohlásím, že nám o to nejde, zazní, že je mi to jedno. Chceme zkrátka důstojně zakončit sezonu a pokusit se o záchranu,“ poznamenal Hrabal.

První kolo jarní části sezony je na programu na konci března příštího roku.

Podzim v divizi

Sokol Lanžhot
Počet zápasů: 13
Výhry: 10
Remízy: 1
Prohry: 2
Body: 31
Skóre: 50:7
Umístění v tabulce: 3. příčka

MSK Břeclav
Počet zápasů: 13
Výhry: 0
Remízy: 2
Prohry: 11
Body: 2
Skóre: 8:40
Umístění v tabulce: 14. příčka