Na tři stovky diváků byly zvědavy na úvodní kolo I. A třídy, ve kterém svedl los dohromady tradiční rivaly, Kostice a Tvrdonice. Po konečném hvizdu měli větší důvod k radosti domácí, i když brali jen bod.

Úvod zápasu totiž měli jako ze zlého snu. Po rychlém protiútoku totiž už v první minutě doklepával do prázdné branky Dvořáček a poslal své Tvrdonice do vedení.

Domácí hrozili především prostřednictvím kanonýra Šalšy, jeho chvíle měly teprve přijít. Více to vřelo na druhé straně. Po dvaceti minutách zachraňovali domácí závar po rohovém kopu až odkopem z brankové čáry.

Bránění standardek se domácím vůbec moc nedařilo, důkaz přišel za chvíli. Ve 26. minutě se po nedůsledném odkopu do míče položil Fabikovič a zblízka stanovil skóre na 2:0. V tu chvíli to s domácími vypadalo špatně.

Místo konečné pojistky však lepší hosté polevili a po sporně odpískaném přímém kopu je potrestal Šalša. Těsně před přestávkou byl navíc vyslán do brejku, při kterém potvrdil svoji pověst ostrostřelce.

Kdo by čekal, že ve druhé půli hra ještě vygraduje, byl zklamán. Druhá pětačtyřicetiminutovka byla pouhým odvarem zajímavé podívané z půle první.
Hosté se sice snažili tlačit před branku a měli i šance, s jejich proměňováním už byli na štíru.

Kostičtí si výsledek pohlídali, protože soupeř byl opravdu kvalitnější. „Nejsme spokojení, protože jsme byli lepší. Ale je to derby a musíme to brát. Škoda, že jsme polevili v tom důrazu,“ hodnotil trenér hostů Petr Balga.

To Libor Snopek zažíval malé vítězství. „Nebylo to od nás dobré, chyběla nám větší chuť. Bod je skvělý,“ hlásil domácí trenér, kterého nejvíce těšil výkon Šalšy.