S kopanou začínal v šesti letech v rodném Radějově, kde bydlí stále a odkud denně nyní dojíždí vlakem do Břeclavi. Léta přípravky absolvoval v žákovském celku Radějova, do kategorie mladších žáků šel ve dvanácti letech do Slovácka. Tam se stabilizoval, prošel ligovým dorostem a po skončení působení v soutěžích mládeže byl dva roky v juniorce Slovácka, kde hrál nejprve divizi a pak i třetí ligu.

„V dorostu jsem hrál většinou na pozici středního záložníka, to mě bavilo, mohl jsem dirigovat hru. V juniorce Slovácka a nyní i v Břeclavi jsem přešel do útoku. Tam můžu zase využít dobrého pohybu v šestnáctce soupeře,“ říká o sobě útočník, kterému nechybí pověstný čich na góly.

Také spoluhráči o něm říkají, že je to jejich žolík. Pro tyto vlastnosti si Sasína cení i trenér A-týmu MSK Milan Valachovič. „Radek je výborný povahově, pracovitý v tréninku s míčem. Má dobrý výběr místa, umí proměňovat šance, do kterých se dostává, a i když nastoupí třeba jen na posledních pět minut, umí rozhodnout zápas. Disponuje krátkou kličkou v šestnáctce, má dobré krytí míče, těžko se ho od něj odstavuje,“ vyjmenovává přednosti svého útočníka kormidelník třetiligové Břeclavi. Sasín sám si věří i na hru hlavou, zlepšit by chtěl ale celkový fyzický fond, hlavně v oblasti vytrvalosti.

V šestnácti podzimních zápasech nastřílela Břeclav 28 branek, sedm z nich má na svědomí právě hbitý Sasín, jenž se umí se svou nevysokou postavou protáhnout mezi obránci, kteří jsou většinou méně obratní. Hráčský vzor tento jednadvacetiletý útočník nemá, snaží se jít si svou cestou. Líbí se mu ale hra Lionela Messiho a z klubů obdivuje AC Milan.

Sasínův otec také hrával kopanou, působil v nižších soutěžích v Radějově. Nyní chodí na synovy zápasy sledovat, jak se jeho potomek zlepšuje a směřuje k vyšším metám.

„Mám elektrotechnickou průmyslovku v Uherském Hradišti, pak jsem zkusil i studium na vysoké škole, ale po pár měsících jsem poznal, že je pro mě vysokoškolské studium příliš náročné,“ přiznal Sasín. Nyní je poloprofesionálním fotbalistou, v budoucnu by se rád plně profesionalizoval.