BŘECLAV - ORLOVÁ 1:0 (1:0)
Branky: 13. Sasín
Břeclav: Prokop – Markovič, Cupák, Dobšíček, Simandl, Krejčí, Sasín, Carvalho, Igwe, Šenk, Levčík. Náhradníci: Smolka, Žáček, Benetka, Pospiš, Mrkvica
Orlová: Pacanovský; Skoupý, Pražák, Kovář, Přecechtěl, Šustr, Schroner, Sobala, Tomáš, Vybíral, Kaizar. Náhradníci: Szarowski, Žebík, Krištan, Kopel, Klimas, Václavek

Díky výhře totiž zamávali sestupovým příčkám. „Měli jsme velmi dobrý začátek, kdy se nám dařilo kombinačně a vytvářeli jsme si gólové příležitosti. Po třicáté minutě se ale někteří hráči zalekli a cítil jsem velký strach o výsledek. Nevím, co se stalo. Naštěstí naše obrana včele se Simandlem nebo Cupákem výborně bojovala," hodnotil vítězný zápas trenér Milana Valachovič.

Klíčová chvíle celého duelu nastala už ve třinácté minutě, kdy se gólově prosadil domácí Sasín. Společně se spoluhráči dotáhl úvodní poločas k vítěznému konci, zkouška je ale čekala až po přestávce.

Hosté byli daleko aktivnější, jenže jejich pokusy končili u břeclavských obránců nebo brankáře Prokopa. Ten několikrát zabránil pohromě včasným výběhem. Fanoušci doufali, že se tým pod dohledem trenéra Valachoviče poučil z předešlého zápasu, kdy také dlouho vedl o jednu branku. Na trávníku Prostějova však v závěrečném tlaku povolil a inkasoval vyrovnávací branku. Tentokrát Břeclav měla několik vážných důvodu, proč udržet vzadu nulu.

Doma stále čekala na úvodní výhru.V tabulce MSFL potřebovali opustit sestupová místa.Řada hráčů musela ukázat, že na tuto soutěž má. První dva body si mohou Břeclavští „odfajfknout". U třetího je otázník. Alespoň tedy u některých. „Budeme se muset zamyslet nad tím, jestli má cenu držet cizince v týmu, když jim schází potřebná kvalita. Musí domácí hráče převyšovat a není možné, aby seděli na lavičce. Raději ať je tam kluk z béčka, který půl roku výkonnostně poroste," doplnil Valachovič.

Jeho svěřenci výsledek ubojovali. „Jak to oslavím? S šéfem orlovského klubu si dám přátelského panáka. To bude všechno. Musíme se připravit na další zápas," dodal kouč.