Jaký je zdravotní stav v zimě zraněného tahouna Tomáše Krutáka?
Je již v pořádku, od konce února začal s individuální přípravou, a nyní už se připojil k družstvu.

Uvažovalo se o příchodu brankáře Maňáka z Veselí nad Moravou. Jak to vypadá na postu brankáře?
Lukáš je s námi od ledna v přípravě, společně s družstvem absolvoval úspěšně zátěžové testy u doktora Ziegelbauera v Brně. Pokračují jednání o jeho uvolnění, jsem v této otázce optimistou. Veselí již za něj sehnalo náhradu, ale ještě si klade jisté podmínky, o jejichž naplnění obě strany jednají.

Testy v Brně tedy dělal celý dorost MSK? Jak tímto testem mužstvo prošlo?
Je to nutné, abychom vyloučili skryté zdravotní vady, které by se mohly negativně projevit v soutěžích. Doktor Ziegelbauer je ve svém oboru kapacitou, vždyť je reprezentačním lékařem u hokejového áčka české reprezentace. Například Dunkovi po zátěžových testech řekl, že toho na hřišti moc nenaběhá. Tomu se náš útočník divil a myslel, že to na něj požaloval trenér. Některým hráčům byla odhalena i oční vada a budou muset nosit v budoucnu brýle.

V zimním turnaji MSK se družstvu U19 docela dařilo, skončilo třetí.
Z výsledků mám radost, ale nepřeceňuji je. Hráli jsme v různých sestavách, zkoušeli jsme nové hráče, zapracovávali do družstva i hráče ročník 1994.

Vysokou cenu má výhra 5:1 s Velkými Pavlovicemi. To se nečekalo.
Dali jsme Pavlovicím rychle góly, hned na začátku to bylo 2:0, později jsme vedli 4:0. To konečný výsledek hodně ovlivnilo. Kluci běhali s chutí, bylo to pro mě jako trenéra příjemné podívání.

Někteří hráči si vyzkoušeli zahrát přátelsky v dresu áčka mužů MSK. Co jim to dalo?
Byli z toho dost vyjevení, protože dospělý fotbal je jiný. Je dobře, že si k mužskému fotbalu čichli, a platí to i o celém družstvu v rámci zimního turnaje MSK, protože řada z nich mezi muže za pár měsíců přejde.

Jaroslav Hromek byl dokonce zařazen do společné přípravy s áčkem.
Měl k mužstvu nastoupit už v únoru, ale měl problémy s tříslem. Poté se zase v zápase nadýchal studeného vzduchu a onemocněl. Je to škoda, Jarda má v tomto smůlu.

Vaši svěřenci obsadili třetí místo v anketě o nejlepší dorostenecká družstva regionu Břeclav za rok 2010. Co vy na to?
To považuji já osobně za velký úspěch a ocenění naší práce, protože jsme byli z fotbalistů jediní, navíc po řadě let, kdy se anketa obešla bez zástupců nejrozšířenějšího sportu.