Na domácí půdě hostili Viktorii Otrokovice a naložili jí pořádný příděl šesti branek, zatímco neinkasovali ani jedinkrát. Začalo to již v páté minutě, kdy se mladý útočník Adrian Segundo, který byl do sestavy zařazen na místo dalšího střelce MSK Jana Dunky, doklepl do sítě přihrávku Patrika Levčíka.

To ještě nevěděl, že se stane střelcem zápasu, protože se do černého trefil v dalším průběhu sportovního boje ještě třikrát. Ve 32. minutě mu naservíroval branku Miloš Kufa, v 62. a 66. minutě skóroval Segundo pro změnu po spolupráci s útočníkem Tomášem Krutákem.

Další dva gólové zápisy se zrodily z přihrávek Miloslava Kufy, který v 50. minutě poslal do sóla Krutáka a v 80. minutě umožnil skórovat Davidu Ferbarovi, kádrovému hráči břeclavské sedmnáctky, který byl na základě svých střeleckých schopností do družstva devatenáctiletých zařazen na zkoušku trenérem Luďkem Zlámalem.

„Měli jsme z tohoto utkání trochu obavy, protože předchozí dva neúspěchy mohly ovlivnit psychiku celého družstva. Zřejmě se příznivě projevily drobné změny v sestavě, které jsem udělal. V Adrianu Segundovi jsme objevili nového střelce, na postu středního záložníka, kde obvykle hrával Jaroslav Hromek, se osvědčil Miloš Kufa.

Celkově dobrý výkon družstva, a s ním spojené vysoké vítězství, by měly hráčský kolektiv nastartovat k dalším čtyřem zápasům první poloviny soutěže,“ zamýšlí se nad dosaženým výsledkem šéftrenér dorostu MSK.

Bohužel pro Břeclav, vyhrávali i největší soupeři devatenáctky MSK. Pelhřimov porazil v domácím prostředí 3:1 Veselí nad Moravou, Líšeň rovněž doma rozdrtila Kroměříž B 5:0 a Vyškov uhrál těsnou výhru 2:1 nad Spartou Brno B.

V tabulce zůstává první SK Líšeň (22 bodů) před FK Pelhřimov (20), SK ROSTEX Vyškov (18) a MSK Břeclav (17). O další tři body zpět jsou Žďár nad Sázavou a Prostějov, jen o bod za nimi Veselí nad Moravou a Havlíčkův Brod. Dalších šest družstev již s vedoucí skupinkou ztrácí kontakt.

V nejbližším kole, které je na pořadu 16. a 17. října, budou dorostenci Břeclavi hosty v Kroměříži, Pelhřimov hraje v Otrokovicích, Líšeň ve Velkém Meziříčí a Vyškov ve Veselí nad Moravou.