Hráči MSK vstoupili do zápasu s odhodláním, co do bojovnosti a nasazení se soupeři vyrovnali, v herní kvalitě je ale Olomouc přece jen převyšovala. V první půli Břeclav inkasovala jen jednou, a to ve dvacáté minutě z penalty. Ta se zrodila po kolmé přihrávce do šestnáctky MSK a stoper Petr Ciprys ve snaze útočníkovi míč vypíchnout zasáhl skluzem jeho nohy.

Dvě minuty před obrátkou mohl vyrovnat Michal Polášek. Dobře si zpracoval míč ale jeho střela ale minula branku. Po změně stran přišel až příliš brzy druhý úder. V 51. minutě Sigma vystřelila, Maňák míč vyrazil a další hráč domácích se postaral o jeho dopravení do sítě. Od té chvíle to šlo z kopce.

V 65. minutě přišla podařená střela po zemi ze třinácti metrů, v 69. minutě poslal načechraný centr hráč Olomouce hlavou počtvrté do branky MSK. Mezitím měl výbornou šanci na dosažení čestného úspěchu Luboš Sladký. Tomáš Kruták šel do nájezdu, z patnácti metrů vstřelil z ostrého úhlu, brankář jeho střelu vyrazil a Sladký netrefil odkrytou branku. Aby toho nebylo málo, dokončila Sigma dílo zkázy a v 88. minutě upravila na konečných 5:0.

„Průběh soutěže nám ukazuje, že se úroveň druhé ligy nedá srovnat s divizí. Těžko se dostáváme do šancí, naše obrana je přetížená a dělá chyby, které vyspělí útočníci soupeřů dokáží potrestat. Máme za sebou nepodařenou třetinu podzimní části soutěže, tu druhou je třeba začít jinak,“ komentuje průběh druhé dorostenecké ligy trenér břeclavské devatenáctky Luděk Zlámal.