Minulý týden se zranil kapitán Simandl a Wallisch, před zápasem se Žďárem onemocněl zadák základní sestavy Hloch. Na Vysočinu odcestovalo třináct hráčů, přičemž nejstaršímu muži základní sestavy, dočasnému kapitánovi Lukáši Ianosteacovi, ještě nebylo ani pětadvacet let. „Musím našemu mužstvu vyseknout poklonu, protože kluci odehráli velice dobré utkání s týmem, který hraje o život a do utkání šel s jasným záměrem získat body. Hráli jsme proti všem, o to víc mě těší výkon, hráči nepropadli,“ uvedl k utkání trenér Břeclavi Bohumil Smrček.

MÍSTO BREJKU KARTA

Domácí vstupovali do zápasu v existenčním ohrožení. Cestu za vylepšením třinácté pozice tabulky odstartoval ve 33. minutě Mašek, který vyslal do brejku Vopršala, jenž obehrál Kunického a zakončil do prázdné brány. Hosté mohli vyrovnat o pět minut později, ovšem sudí odmával ofsajd Kristoně, který by šel sám na bránu.

Místo vyložené šance inkasoval šestnáctiletý dorostenec Břeclavi žlutou kartu za to, že po odpískání pokračoval v akci a přeloboval gólmana. „Rozhodčí viděl neexistující ofsajd Kristoně. Je to škoda. Mladý kluk se mohl chytit. Místo gólu dostal žlutou kartu. Bylo poznat, že ve Žďáru jdou ve snaze o zisk třech bodů do všeho,“ kroutil hlavou Smrček.

Hostům se nepovedlo proměnit žádný z rychlých brejků, a nakonec podruhé kapitulovali. V 83. minutě rozjásal 220 diváků na žďárském stadionu Sodomka, který usměrnil míč hlavou za Kunického záda. Na Vysočině mohla po závěrečném hvizdu propuknout radost, domácí vybojovali cenné tři body v honbě za záchranou.

Břeclav i přes další nulový zisk zůstává pátá. Na šestou Polnou a sedmé Tasovice mají Smrčkovi svěřenci náskok jediného bodu.

Do konce sezony zbývají v divizi odehrát dvě kola. Břeclav netradičně již v pátek v závěrečném domácím utkání sezony vyzve od 18 hodin Holešov, následující neděli završí první rok v divizi na hřišti Brumova. „Do zápasů půjdeme s tím, že chceme bodovat, ale ještě důležitější je pro nás, abychom hráli, jak si stanovíme. Navíc v posledních zápasech už nám o nic moc nejde, proto chceme zapracovat nové kluky do kádru,“ uzavřel břeclavský trenér.

VÁCLAV PETRŮ