„Skalica se oproti loňsku, kdy jsme s nimi hráli, neskutečně zlepšila. Mají vyvážený manšaft, který má ambice posunout se o třídu výš. Naši kluci k zápasu po výhrách nad Znojmem a Petržalkou přistoupili hodně lehkovážně, a na to jsme doplatili," viděl jasný důvod porážky v podcenění soupeře asistent trenéra MSK Libor Snopek.

Přitom ve středu k zápasu odjela celkem silná sestava včetně brankáře Prokopa, kapitána Simandla nebo brazilských posil. Novou tváří byl ofenzivní záložník Radim Kleiber, který se nevešel do kádru Slovácka. Ani on, ani jeho spoluhráči se však do střeleckých listin nezapsali.

Bezbrankový stav vydržel téměř čtyřicet minut, poté se poprvé prosadili hosté. A když po hodině prostřelili Prokopa znovu, bylo zle. „Někteří si asi mysleli, že jsou velkými fotbalisty a neběhali, jak měli. Celkový výkon týmu nebyl vůbec svěží, nemohli jsme se dostat do tempa. Naopak domácí nás napadali, nenechávali nám ani centimetr prostoru navíc," vysvětloval Snopek, co se mu na výkonu jeho svěřenců nelíbilo.

Kromě toho, že Břeclavané drželi míč častěji na svých kopačkách, byli domácí prostě lepším týmem. A hráčům MSK tentokrát zcela selhala finální přihrávka, takže Sasín ani Baruch se ani do tutovek nedostali.

Reputaci si mohou břeclavští fotbalisté spravit před vlastními fanoušky už tuto sobotu od 14:30 hodin proti divizní Třebíči.

MFK Skalica – MSK Břeclav 2:0 (1:0)

Sestava MSK Břeclav: Prokop – Diviš (46. Šenk), Dostálek, Krejčí, Dobšíček – Kotol (46. Carvalho), Cupák, Simandl, Kleiber, Levčík – Sasín (46. Baruch)